بازگشت

مهر/03/00

اشتراک گذاری

هرآنچه باید هنگام انتخاب صندلی مدیریت مناسب بدانیم!

مدیر یک شرکت، موسسه یا مجموعه، فردی است که بیش از سایر کارمندان آن واحد روی صندلی اداری خود می‌نشیند. لذا در این مطلب از بلاگ شرکت طراحی و تولید مبلمان اداری پادایران تصمیم گرفتیم شما را با نکات مهم در هنگام انتخاب صندلی مدیریت مناسب آشنا کنیم.

اهمیت انتخاب صندلی مدیریت مناسب

مدیران بیشتر کارهایشان را نشسته انجام می‌دهند. گاهی در طول یک روز فقط چند بار از روی صندلی‌شان بلند می‌شوند و آن هم احتمالا برای انجام امورات شخصی است. سایر مسئولیت‌هایی که مدیر به عهده دارد از طریق برقراری مکالمات تلفنی یا مکاتبات رایانه ای انجام می‌شود و در همه این قبیل موارد شخص مدیر پشت میز کار و روی صندلی خود نشسته است.

بنابراین انتخاب صندلی مدیریت که برای نشستن طولانی مناسب باشد اهمیت زیادی دارد. شرکت طراحی و تولید مبلمان اداری پادایران شما را برای انتخاب صندلی مدیریت مناسب و خرید مبلمان اداری راهنمایی و همراهی می‌کند.

اگر قصد خرید مبلمان اداری را دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله “باید و نبایدهای انتخاب میز مدیریت مناسب” از بلاگ شرکت طراحی تجهیزات اداری پادایران را نیز مطالعه کنید.

ویژگی‌های مهم در انتخاب صندلی مدیریت

صندلی و میز مدیریت مهم‌ترین بخش مبلمان اداری هر مجموعه‌ای است که معمولا وقت و هزینه زیادی را به آن اختصاص می‌دهند. مدیر بیشتر از سایر کارکنان در اتاق کارش حضور دارد و گاهی دو شیفت مداوم (تا پایان وقت اداری، اضافه کاری و خروج همه کارکنان) پشت میز کار خود می‌نشیند.

این نشستن طولانی موجب وارد شدن آسیب‌های جدی و گاهی جبران ناپذیر به ستون فقرات و گردن می‌شود. بسیاری از مدیران در گفت‌وگوهای روزانه‌شان از کمر درد، درد گردن و احساس ناراحتی در ستون فقرات گلایه می‌کنند. با انتخاب صندلی مدیریت مناسب و در نظر گرفتن چند نکته طلایی می‌توان مانع بروز چنین مشکلاتی شد.

1: صندلی مدیر باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد

صندلی‌های مخصوص مدیر در مقایسه با سایر صندلی‌ها بسیار بزرگ و سنگین وزن هستند. تکیه‌گاه بلند و بزرگی هم دارند. این صندلی‌ها را به راحتی نمی‌توان جابه‌جا کرد. به همین دلیل برای اینکه کاربر هنگام انجام کار ناچار به بلند شدن از روی آن یا خم شدن به جلو و اطراف نشود باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد.

صندلی اداری مدیر باید مجهز به یک جک هوایی باشد. این جک به راحتی بدون نیاز به وارد کردن زور و فشار، امکان افزایش یا کاهش ارتفاع و دسترسی آسان به میز و ابزار کار را فراهم می‌کند. هنگام استراحت هم می‌شود ارتفاع را تا حد امکان کاهش داد تا پاها در وضعیت راحت‌تری قرار بگیرند.

پیشنهاد مطالعه: انواع طرح‌های میز کنفرانس قابل توسعه مدرن را در پادیران ببینید.

خرید مبلمان اداری و صندلی اداری مدیر از شرکت ارائه دهنده ورک استایل پادایران

2: تکیه‌گاه صندلی مدیر نباید خشک و ثابت باشد

متاسفانه بسیاری از صندلی‌های پرطمطراق مدیریتی با تکیه‌گاه ثابت طراحی و تولید می‌شوند. درست است که انتخاب صندلی مدیریت باید در ظاهر بزرگ و باشکوه باشد؛ اما نباید راحتی و سلامتی را فدای ظاهر کرد. صندلی مدیر در حالت معمول زاویه 90 تا 95 درجه را نشان می‌دهد و باید این قابلیت را داشته باشد که هنگام تکیه کردن به آن تا زاویه 110 درجه قابلیت انعطاف‌پذیری نشان دهد.

همچنین بهتر است صندلی یک سری هم داشته باشد؛ که هنگام تکیه‌ دادن امکان نگاه کردن به مانیتور فراهم باشد. مدیر نباید برای هر بار نگاه کردن به صفحه مانیتور گردن خود را به جلو خم کند یا هنگام تکیه‌ کردن گردن را بیش از حد به عقب ببرد.

3: تکیه‌گاه صندلی مدیر باید متناسب با فرم طبیعی بدن طراحی شده باشد

بدن انسان در حالت طبیعی یک قوس اس مانند دارد. انتخاب صندلی مدیریت مناسب باید این فرم را به خوبی داشته باشد تا از وارد شدن فشار به انحنای میانی کمر و ستون فقرات جلوگیری کند.
صندلی اداری مدیر باید قابلیت چرخش به اطراف را داشته باشد تا در حالت تکیه بتوان به کارهای احتمالی اطراف هم رسیدگی کرد.

همچنین تکیه‌‌گاه صندلی مدیر باید مجهز به لایه ضد تعریق باشد تا از عرق کردن بیش از حد، چسبیدن لباس به بدن و بروز بیماری‌های پوستی جلوگیری شود. مدیر باید هر لحظه از روز برای شرکت در جلسات و گفت‌وگو با مهمان‌ها آماده باشد. به همین دلیل آراستگی ظاهری وی اهمیت زیادی دارد که نشستن بر روی یک مبلمان اداری نامناسب چنین امری را به مخاطره می‌اندازد.

4: دسته های صندلی مدیر باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد

داشتن دسته برای صندلی مدیریت امری اجتناب‌ناپذیر است. دسته‌ها شرایط مناسبی برای استراحت دست‌ها، کتف، سرشانه، سر و گردن فراهم و فشار ستون فقرات را تا حدی کم می‌کنند.

در انتخاب صندلی مدیریت دسته‌های صندلی مدیر نباید در یک ارتفاع ثابت قرار داشته باشند. هنگام مطالعه یا گفت‌وگو که از دست‌ها زیاد استفاده نمی‌شود، بهتر است ارتفاع دسته‌های صندلی بیشتر باشد. ولی وقتی نوبت به کار کردن با کامپیوتر می‌شود و دست‌ها به فضای بیشتری برای حرکت کردن نیاز دارند، باید ارتفاع دسته ها را کم کرد. به همین دلیل صندلی مدیر باید قابلیت تنظیم ارتفاع دسته ها را داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه: خرید مبلمان اداری لوکس را فقط در پادیران دنبال کنید.

انواع مبلمان اداری مدرن

5: بهتر است صندلی مدیریت ارگونومیک باشد

صندلی‌های ارگونومیک نسل جدید مبلمان اداری هستند که در مقایسه با موارد پیش از خود قیمت بیشتری دارند و برای استفاده طولانی مدت گزینه مناسب‌تری هستند. وقتی با کارآیی این صندلی‌ها آشنا شوید متوجه می‌شوید که پرداخت هزینه بیشتر برای خرید صندلی ارگونومیک ارزش دارد.

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های صندلی ارگونومیک مدیریتی قابلیت برقراری گردش خون در بدن هنگام نشستن طولانی است. همچنین این صندلی‌ها در قسمت‌های مختلف مانند ارتفاع صندلی، عمق صندلی و شیب زانوها قابلیت تنظیم شیب و ارتفاع دارند.

انتخاب صندلی مدیریت ارگونومیک برای افرادی که از کمر درد، پا درد و دردهای عضلانی رنج می‌برند یا سن بالایی دارند و نگران سلامتی‌شان هستند، بسیار مناسب است. از آنجا که استحکام و دوام بالایی دارند می‌توان تاحدودی از قیمت زیادشان چشم‌پوشی کرد.

ارتباط با شرکت طراحی و تولید مبلمان اداری پادیران

با مراجعه به بخش تماس با ما سایت شرکت مبلمان اداری پادیران می‌توانید از خدمات مشاوره خرید مبلمان اداری و تجهیزات اداری بهره‌مند شوید و باکیفیت‌ترین و مطمئن‌ترین تصمیم در انتخاب صندلی مدیریت را اتخاذ کنید.

همچنین در شبکه های اجتماعی نیز می توانید با پادایران همراه باشید و از جدیدترین ترندهای روز دنیا در زمینه طراحی محیط کار آگاه شوید.

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام