بازگشت

شهریور/29/00

اشتراک گذاری

هرآنچه باید هنگام انتخاب مبلمان اداری بدانیم

با توجه به اهمیت تاثیر طراحی و تولید تجهیزات اداری بر سلامت کارکنان و افزایش کارایی آنان، در این مطلب از وب سایت شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران به توضیح موارد مهم در انتخاب مبلمان اداری پرداخته ایم.

اهمیت انتخاب مبلمان اداری مناسب

«حدودا 27 درصد مردم دنیا مبتلا به کمر درد و دردهای عضلانی ناشی از نشستن طولانی هستند.»

خبر کوتاه و تکان دهنده است. آمار سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد که کمر درد عارضه‌ای است که افراد بی‌شماری در نتیجه نشستن طولانی بر روی مبلمان غیر استاندارد به آن دچار می‌شوند. تنها دلیل می‌تواند رعایت نکردن استانداردها هنگام تولید مبلمان اداری باشد!

به طور تقریبی افراد روزانه 8 ساعت از زمان‌شان را در محیط کار می‌گذرانند. بنابراین مبلمان اداری علاوه بر اینکه تاثیر بسزایی در چیدمان فضا و پرستیژ شغلی دارد، باید از حداقل راحتی هم برخوردار باشد تا هم سلامتی کارکنان و ارباب رجوع به مخاطره نیفتد و هم زیبایی آن منجر به افزایش بهره‌وری کارمندان شود.

جهت آشنایی بیشتر با سبک‌های مختلف چیدمان تجهیزات اداری می‌توانید در شبکه اجتماعی اینستاگرام با شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران همراه باشید.

مبلمان اداری معرف هویت شرکت است

درست است که مبلمان با صلاح‌دید مدیران در راستای آسایش کارکنان و زیبایی فضای کار انتخاب می‌شوند؛ اما اگر شغل شما به گونه‌ای است که مراجعه کننده حضوری دارید باید این نکته را در نظر بگیرید که هنگام ورود به شرکت شما با دیدن مبلمان اداری و دکوراسیون فضای اداری تاحدودی با نوع فعالیت و هویت شرکت شما آشنا می‌شوند.

انتخاب مبلمان اداری در پادایران

چیدمان مبلمان به سبک مدرن یا کلاسیک

مبلمان اداری همه اجزای دکوراسیون داخلی اداری را شامل می‌شود. از میز و صندلی‌ کارمندی گرفته تا کتابخانه و شلف‌ها. همه باید در یک راستا با توجه به سبک چیدمان فضا انتخاب شوند و تا حد امکان با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

مبلمان اداری مدرن با گذشت زمان دستخوش تغییراتی در رنگ و مدل ساختاری می‌شوند. اما مبلمان کلاسیک از گذشته تاکنون تغییر چندانی نکرده است. همان رنگ چوب و همان طرح‌های ساده هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پس هنگام انتخاب مبلمان اداری بهتر است بدانید که به کدام سبک دکوراسیون علاقه دارید. البته علاقه‌مندی تنها فکت مورد توجه نیست. ماهیت شغل، دیسیپلین کارکنان و همچنین تعداد و نحوه حضور ارباب رجوع نیز در انتخاب مبلمان اداری مهم است.

راهنمای انتخاب مبلمان اداری

در این بخش مطالب از بلاگ شرکت طراحی تجهیزات اداری پادایران شما را با 3 نکته طلایی برای انتخاب مبلمان اداری مناسب آشنا خواهیم کرد.

۱: سنجش هزینه احتمالی خرید مبلمان

انتخاب مبلمان اداری ارزان قیمت، نادرست‌ترین تصمیمی است که می‌توانید بگیرید! می‌پرسید چرا؟ چون مبلمان اداری زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و اگر ارزان باشد کیفیت چندانی ندارد و سریع آسیب می‌بیند.

بنابراین به زودی باید هزینه قابل توجهی را صرف تعمیر یا تعویض دوباره آن کنید. بهترین کار این است که هنگام خرید مبلمان اداری یک بودجه منظقی در نظر بگیرید و باتوجه به آن مدل‌های موجود را بررسی کنید و مناسب‌ترین تجهیزات برای فضای کاری خود را خریداری کنید.

این به آن معنی نیست که شما باید هزینه هنگفتی را برای خرید مبلمان اداری در نظر بگیرید. چون قیمت هیچ موقع به عنوان ضمانتی برای کیفیت قابل استناد نیست.

دکوراسیون اتاق مدیریت

۲: ارگونومی و کیفیت مبلمان اداری

کارمندان به طور میانگین یک سوم از روز را در محیط کار حضور دارند. در این ساعات روی صندلی‌ها می‌نشینند و ساعت‌ها به صفحه مانیتور خیره می‌شوند. روی میز خم می‌شوند و یادداشت‌برداری می‌کنند.

ساعت‌ها دور میز کنفرانس جمع می‌شوند و موارد بسیاری از این قبیل که بر اهمیت توجه به طرح و ساختار مبلمان تاکید دارد. طراحی تجهیزات اداری علاوه بر کیفیت و استحکام ساختاری باید به گونه ای انجام شده باشد که کارکنان و مراجعه کنندگان را از مشکلاتی نظیر احساس خستگی مفرط، کمر درد، درد گردن، پا درد و سایر دردهای عضلانی ایمن نگه‌ دارد.

در این مورد رعایت ارتفاع استاندارد در ساختار میز و صندلی کارمندی هم اهمیت زیادی دارد.

۳: ابعاد مبلمان اداری

هنگام انتخاب مبلمان اداری علاوه بر کیفیت و استحکام، طرح و رنگ، ساختار و سبک چیدمان فضا باید به متراژ محیط کار نیز توجه شود. تلفن، پرینتر، کامپیوتر، تبلت، فایل‌ها، گوشی تلفن همراه و چند دفتر و کتاب و خودکار جزو لاینفک میزهای اداری هستند.

هنگام انتخاب مبلمان اداری باید تاحدودی سادگی را در نظر بگیرید که وقتی اجزا و ابزار کارتان روی آن قرار می‌گیرد، فضا بیش از حد شلوغ و کلافه‌کننده نشود. صندلی‌ها باید در عین راحتی ساده و در ابعاد متوسط باشند.

صندلی‌های بسیار بزرگ، میزهایی با پایه‌های بیرون زده و لبه‌های برآمده و شلوغ برای فضاهای کوچک اداری مناسب نیستند. توصیه می‌شود برای معماری داخلی اداری از سبک مینیمال پیروی کنید و تا حد امکان آشفتگی و شلوغی فضا را کم کنید. این کار استرس، خستگی، بی‌قراری و کلافگی را از کارکنان دور می‌کند.

جهت سفارش و خرید مبلمان اداری و سایر تجهیزات اداری مدرن و کلاسیک می‌توانید به صفحه تماس با ما از وب سایت پادیران مراجعه نمایید.

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام