بازگشت

مهر/10/00

اشتراک گذاری

کتابخانه اداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اگر قصد خرید کتابخانه اداری را دارید در این مطلب از بلاگ شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری و تولید مبلمان اداری پادایران با ما همراه باشید تا با انواع کتابخانه ها و کاربردهای آن‌ها در دکوراسیون محل کار آشنا شوید.

خرید کتابخانه اداری مدیریتی

یکی از اجزای مهم مبلمان اداری کتابخانه اداری است که در هر مجموعه و محل کاری کاربرد ویژه ای دارد. در اکثر مواقع از کتابخانه‌ها برای قرار دادن کتاب و رونوشت‌های سازمانی استفاده می‌شود که تاثیر چشمگیری در زیبایی محل کار نیز دارد. اما نباید این کاربرد را نادیده گرفت که از کتابخانه‌ها به عنوان مکان و جایگاهی برای بایگانی اسناد اداری هم استفاده می شود.

از این رو انتخاب خرید کتابخانه اداری مدیریتی برای مدیران هر مجموعه اهمیت زیادی دارد. در این مطلب که به همت شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری و تولید مبلمان اداری پادایران گرداوری شده است با ویژگی‌های یک کتابخانه مناسب آشنا می‌شوید.

پادایران یکی از نام آشناترین شرکت‌های صنعتی در زمینه طراحی و تولید مبلمان اداری به ویژه کتابخانه‌های اداری، پارتیشن، میز و صندلی مدیریت و کارمندی است. می‌توانید نمونه های موجود را سایت پادایران در صفحه مربوط به محصولات مشاهده کنید و بعد از دریافت مشاوره رایگان، کتابخانه متناسب با فضای اداری‌تان را سفارش بدهید.

اگر قصد خرید مبلمان اداری را دارید پیشنهاد می کنیم مقاله “بررسی کاربرد پارتیشن‌ اداری و معرفی انواع آن” از بلاگ شرکت طراحی و تولید مبلمان اداری پادایران را نیز مطالعه کنید.

انواع کتابخانه اداری مدرن

در همه فضاهای اداری برای سامان دادن به کتاب‌ها، اوراق اداری و زونکن‌ها، در امان نگه داشتن آن‌ها از گرد و غبار، رطوبت، حرارت احتمالی و همچنین کنار هم قرار گرفتن‌شان برای استفاده آسان از آن‌ها، یک یا چند کتابخانه وجود دارد.

در طراحی کتابخانه‌های اداری مطابق با سبک و سیاق مبلمان، میز و صندلی‌های کارمندی، صندلی و میز مدیریت و سایر اجزای دکوراسیون داخلی عمل می‌شود. اما در واقع دو نوع کتابخانه وجود دارد که یکی از آنها را می‌توانید مطابق با سلیقه شخصی خودتان و رعایت موازین فضای شرکت و محیط کار انتخاب کنید.

طراحی و تولید مبلمان اداری شرکت آرمان سبز آدینه

الف)کتابخانه در دار

کتابخانه‌هایی که در شرکت‌ها و مجموعه‌های تجاری قرار دارند باید تحمل وزن سنگین زونکن‌های متعدد و کتاب‌های مورد نیاز کارمندان و فعالان آن محیط را داشته باشند. اما زیبایی آن نیز بیش از حد تصور اهمیت دارد. ظاهر مبلمان اداری یک مجموعه تجاری تاثیر زیادی در حفظ پرستیژ و ماهیت شغلی اعضا دارد.

به همین دلیل اغلب از جنس ام‌دی‌اف مرغوب با درهای شیشه‌ای شکیل طراحی و ساخته می‌شوند. در داشتن کتابخانه علاوه بر دو چندان نمودن زیبایی، امکان جداسازی کتاب‌ها و منابع عمومی از خصوصی را نیز فراهم می‌کند.

ب)کتابخانه بدون در

در اداره‌ها و سازمان‌های دولتی کتابخانه‌ها به گونه‌ای انتخاب می‌شوند که همه کارمندان به راحتی به کتاب‌ها و زونکن‌ها دسترسی داشته باشند و بتوانند همه عناوین را ببینند. همه کتاب‌هایی که در زمینه شغلی‌شان تالیف شده در دسترس کارمندان قرار می‌گیرند. این کتابخانه‌ها اغلب خیلی بزرگ هستند و قفسه‌ها طبقه‌های متعددی دارند.

در هم ندارند که عناوین کتاب‌ها و فایل‌ها به راحتی قابل رویت باشد. حتی گاهی این کتابخانه‌ها در ورودی سازمان‌های دولتی قرار می‌گیرند تا ارباب رجوع در زمان انتظار بتواند عناوین مورد نیاز خود را بردارد و مطالعه کند.

دانستنی های مهم برای خرید کتابخانه اداری مناسب

هنگام طراحی یک کتابخانه مناسب با محیط کاری شما، یا خرید کتابخانه اداری از میان نمونه‌های موجود در بازار، لازم است نکاتی را در نظر بگیرید. دانستن این نکات برای همه ضروری می‌نماید و در مورد انواع کتابخانه یکسان است.

قفسه‌های کتابخانه باید محکم و مقاوم باشد:

قبل خرید کتابخانه اداری توجه کنید که کتابخانه اداری محل قرار دادن تعداد زیادی کتاب، زونکن، فایل جلسات، کاغذهای حاوی رونوشت‌های اداری و دیگر موارد است. این‌ها اغلب وزن قابل توجهی دارند. به همین دلیل اگر جنس قفسه های کتابخانه مرغوب نباشد و استحکام کافی نداشته باشد، خیلی زود کمر خم می‌کند و از بین می‌رود.

پیشنهاد مطالعه: با انواع پارتیشن اداری در پادیران آشنا شوید.

کتابخانه اداری
کتابخانه اداری طراحی و تولید شده در شرکت تولید و تجهیز مبلمان اداری پادایران

رعایت موازین زیبایی و همخوانی با مد روز:

کتابخانه بخشی از مبلمان اداری هر مجموعه است که تاثیر بسزایی در زیبایی و دکوراسیون اداری دارد. از این رو باید آن را هماهنگ با سبک مبلمان اداری و مطابق با مد روز انتخاب کنید.

حفظ زیبایی و استحکام در سایه استفاده از متریال مرغوب:

کتابخانه‌های اداری مانند سایر مبلمان اداری اغلب از جنس ام دی اف، فلز، شیشه و غیره طراحی و ساخته می‌شوند. درست است که زیبایی و استحکام کتابخانه اهمیت دارد، اما هیچ یک از این فاکتورها نباید فدای دیگری شود.

برای ساخت کتابخانه باید از متریال مطلوب در عین حال زیبا استفاده شود. ام‌دی‌اف بهترین گزینه است؛ که در ترکیب با شیشه زیبایی بیشتری هم خواهد داشت.

فاصله طبقات کتابخانه متناسب با کاربرد اداری باشد:

کتابخانه‌ها معمولا از 2 طبقه تا 6 طبقه با توجه به کاربرد و مساحت فضا ساخته می‌شوند. در کتابخانه اداره‌ها علاوه بر کتاب‌ها، زونکن‌های بزرگ هم قرار می‌گیرند. به همین دلیل فاصله بین طبقات نباید کمتر از 35 سانتی‌متر باشد.

عمق طبقات نیز باید حداقل 32 سانتی‌متر باشد که زونکن کامل در آن جا بگیرد. بیرون زدن لبه زونکن‌ها با زیبایی محیط منافات دارد.

خرید کتابخانه اداری پادایران

شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران با سال‌ها سابقه طراحی و تولید مبلمان اداری آماده ارائه خدمات مشاوره به شما عزیزان و همچنین عرضه مناسب‌ترین کتابخانه شایسته فضای اداری‌تان است.

در شبکه های اجتماعی نیز می توانید با پادایران همراه باشید و از جدیدترین ترندهای روز در زمینه دکوراسیون داخلی اداری آگاه شوید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام