بازگشت

دی/03/99

اشتراک گذاری

خوب کار کردن: طراحی دفتر کار اداری متناسب با سلامت روان

با شیوع کرونا شاهد تغییرات زیادی در شرکت ها شدیم، یکی از این تغییرات مربوط به طراحی دفتر کار اداری متناسب با سلامت روان کارکنان است. در این مطلب از بلاگ شرکت طراحی تجهیزات اداری پادایران با ما همراه باشید با تاثیر طراحی محیط کار اداری بر کارکنان آشنا شوید.

تاثیرات دورکاری بر اصول طراحی دفتر کار اداری

سال 2020 سالی فراموش نشدنی است. این سال سلامت و روان ما را مورد آزمایش قرار داد. زندگی بسیاری از ما به پایان نزدیک شد و برای بسیاری از افراد جامعه، شیوه انجام کار تغییر کرد.

مجموعه ای از تحقیقات نشان می دهد که کارمندان سالم و خوشحال، بهره وری بالاتری دارند. این دسته از کارمندان مورد توجه شرکت ها هستند.

تمرکز شرکت ها بر سلامتی و تندرستی، بخشی از تصدیق نامه بهداشت روانی و فکری در طراحی دفتر کار اداری است.

اکنون تمرکز بر این است که به افراد اجازه داده شود، افکار متفاوتی در طول روز داشته باشند و این امر از طریق اتاق های مراقبه، اتاقک های خواب و همچنین محیط کار اداری که به طور پویا طراحی شده اند، امکان پذیر می شود.

آوردن طبیعت در طراحی فضای داخلی دفتر کار اداری

تاثیر استفاده از طبیهت و فضای طبیعی در محل کار اداری بر افزایش بهره وری کارکنان را نباید نادیده بگیرید. تأثیرات مثبت طراحی بیوفیلیک و استفاده از سنگ بیوفیلیکی در قسمت های محل کار اداری بسیار است.

باعث بهبود نور فضای کار اداری می شود. که نباید این موضوع را نادیده بگیرید.

افراد مختلف و فضاهای متنوع در محیط کار اداری

طراحی فضاهای مختلف و متناسب با سبک های کاری هر یک از کارمندان در محیط کار اداری ، باعث افزایش مشارکت آنها می شود. این رویکرد کارمند محور، باعث بهبود کیفیت زندگی در طراحی دفتر کار اداری خواهد شد.

مبلمان اداری و طراحی تجهیزات اداری باعث ایده آل شدن محیط کار برای افراد می شود. در یک فضای مبله، یک میز کار با قابلیت تنظیم ارتفاع و یک مکان راحت برای نشستن می تواند منجر به ملاقات و جلسات گاه به گاهی و حفظ فاصله از نظر اجتماعی شود.

استفاده از مبلمان اداری با دیواره های بلند و اتاقک مانند، باعث می شود هیچ مزاحمتی هنگام انجام کار از محیط اطراف ایجاد نشود.

پیشنهاد می کنیم جهت آشنایی بیشتر با اصول طراحی محیط کار اداری مقاله “10 روش طراحی محیط کار برای حمایت و استفاده از استعدادها” از بلاگ شرکت طراحی تجهیزات اداری پادایران را نیز مطالعه کنید.

اصول طراحی تجهیزات اداری در دفتر کار

طراحی دفتر کار اداری برای طیف وسیعی از شخصیت ها به این معنی است که در این فضا، برای هر فرد، قسمتی وجود دارد که آن را دوس دارد و واقعاً از کار در آن لذت می برد.

اتاق کاری که در آن شما می توانید خودتان باشید، تأثیرات مثبتی بر سلامت روان شما خواهد گذاشت.

تاثیر طراحی تجهیزات اداری بر حالت ذهنی

در بعضی موارد، این اتاق های کوچک، به اتاق جلسات دارای مبلمان اداری ساده تبدیل شده اند.

شرکت ها هر روز به میزان بیشتری روی مکان این اتاق ها فکر می کنند و هزینه بیشتری را نیز برای طراحی تجهیزات اداری این قسمت ها در نظر می گیرند تا امکاناتی برای کمک به مردم فراهم کنند. مانند ایجاد فضاهایی با نور و دمای مناسب برای وضو قبل از نماز.

چنین اتاق هایی فقط برای اهداف مذهبی در نظر گرفته نشده اند. این اتاق ها برای افرادی که نیاز دارند برای زمان کمی، از جریان مداوم ایمیل ها، تماس های کنفرانسی و موارد دیگر دور بمانند، نیز قابل استفاده هستند.

اصول طراحی محیط کار اداری برای راحتی کارمندان

فضاهای ساکت و آرام در محیط کار اداری ، بیش تر به عنوان بخشی از یک استراتژی بزرگتر برای رفاه شرکت ها محسوب می شوند و هدف آن ها، ایجاد یک تجربه کاری مثبت در محل کار اداری و حفظ انرژی و مشغولیت افراد است.

از آنجا که شرکت ها در تلاش برای کاهش شلوغی نقشه های ساختمانی و ایجاد راهنماهای واضح برای فاصله اجتماعی هستند، باید دانست که این محاسبات در کل برای رفع نگرانی طراحی شده اند.

علامت گذاری برای راهنمایی کارمندان در استفاده از فضا، می تواند با جمله های دوستانه اجرا شود. همچنین می توان در جای خالی مربوط به میزهایی که برای رعایت فاصله اجتماعی برداشته شده اند، از دیوارهای گیاهی مثلا قرار دادن گلدان به عنوان مرز استفاده کرد تا یک فضای امن و در عین حال آرامش بخش ایجاد شود.

اصول طراحی دفتر کار اداری برای حفظ اجتماعات

هدف مادر شرکت طراحی تجهیزات اداری پادایران از تمرکز روی ویژگی های اجتماعی و مشارکتی دفتر کار اداری، پرورش تجربیات انسانی و هویت شرکت است.

همه ما باید این احساس را داشته باشیم که به چیزی تعلق داریم. دفتر کار اداری ، فضای مهمی است که افراد در آن می توانند عضوی از یک جامعه و یک مکان باشند؛ مکانی که باعث بهبود سلامت روان آن ها شود.

برای آشنایی بیشتر با جدیدترین اصول طراحی محیط کار اداری در شبکه اجتماعی اینستاگرام با شرکت طراحی تجهیزات اداری پادایران همراه باشید.

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام