بازگشت

مهر/07/00

اشتراک گذاری

بررسی کاربرد پارتیشن اداری و معرفی انواع آن

شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادیران با سال ها تجربه در زمینه طراحی و ساخت انواع پارتیشن اداری و تولید مبلمان اداری در این مطلب شما را با اساسی‌ترین کاربرد پارتیشن اداری و انواع آن از جمله پارتیشن تک جداره و پارتیشن دو جداره آشنا می‌کند. برای انتخاب پارتیشن مناسب می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

کاربرد پارتیشن اداری در فضاهای کاری امروزی

امروزه کمبود متراژ فضاهای اداری و محدودیت تعداد اتاق‌ها دیگر موضوعی نگران کننده نیست. از آنجا که کارمندان یک اداره به فضای زیادی برای کار کردن نیاز ندارند، کافی است یک میز و صندلی اختصاصی داشته باشند تا به همه امورات محوله خود رسیدگی کنند.

پارتیشن‌ها همان معجزه‌ای هستند که مشکل کمبود فضای اداری و فضای خصوصی مورد نیاز هر کارمند را برطرف کرده اند. با کمک پارتیشن اداری به راحتی می‌توانید سالن‌های اداری را به چند اتاق تقسیم کنید تا افراد بتوانند در خلوت با تمرکز بالا به مسئولیت خودشان رسیدگی کنند.

چنانچه قصد خرید مبلمان اداری و سایر تجهیزات اداری را دارید پیشنهاد می کنیم مقاله “هرآنچه باید هنگام انتخاب صندلی مدیریت مناسب بدانیم” از بلاگ پادایران را مطالعه کنید.

ویژگی‌های پارتیشن اداری

بهترین راه برای تقسیم و بهینه سازی فضا و ایجاد اتاق‌های مجزا در اداره‌جات، استفاده از پارتیشن اداری است. خریداری و نصب یک پارتیشن در مقایسه با زمانی که بخواهید با استفاده از مصالح و ابزارهای ساختمانی چند اتاق بسازید، وقت و هزینه چندانی نمی‌خواهد.

هر زمان هم که دلتان خواست فضای ایجاد شده به وسیله پارتیشن‌ها را بزرگ‌تر‌ یا کوچک‌تر کنید یا حتی به حالت اول برگردانید به راحتی می‌توانید آنها را جمع کنید.

پارتیشن اداری انواع مختلفی دارند و هر یک از آنها متریال خاصی دارند که نحوه نصب و قیمت متفاوتی را نیز برایشان رقم می‌زند. پارتیشن‌های اداری در یک تقسیم‌بندی کلی به دو نوع پارتیشن دوجداره و تک جداره تقسیم می‌شوند.

جنس پارتیشن‌ها اغلب از ام‌دی‌اف، شیشه، پروفیل آلومینیومی (فلزی)، چوبی و یا ترکیبی از چند جنس طراحی وساخته می‌شوند. به دو شیوه متحرک و ثابت وجود دارند که نحوه نصب هریک متفاوت است.

اما مهم‌ترین نکته‌ای که وجود دارد این است که نصب پارتیشن اداری زمان زیادی نمی‌خواهد و در کار و فعالیت کارمندان اختلال ایجاد نمی‌کند به همین دلیل انتخاب آن برای بهینه سازی فضا از هر جهت به صرفه و اقتصادی است.

کاربرد پارتیشن های اداری

پارتیشن‌ اداری دو جداره چه ویژگی‌هایی دارند؟

پارتیشن اداری دو جداره اغلب از جنس ام‌دی‌اف یا ترکیب آن با شیشه ساخته می‌شود. این نوع پارتیشن همان طور که از نامش متوجه می‌شوید دو عدد جداره دارند. به همین دلیل برای جلوگیری از انتشار صدای اتاق‌های مجاور به یکدیگر و همچنین به عنوان عایق حرارتی از آنها استفاده می شود.

اگر زیبایی فضا برایتان مهم است، پارتیشن اداری دو جداره را انتخاب کنید. چون ارتفاع بلندتری دارند و تا سقف اتاق را پوشش می‌دهند. این ویژگی منجر به افزایش تمرکز نیروهای اداری می‌شود. چون حواس شان به کاری که همکارشان در میز کناری انجام می‌دهد پرت نمی‌شود و روی برنامه های خودشان متمرکز می‌شوند.

نگران عبور نور نباشید. درست است که از این پارتیشن‌ها به عنوان عایق صوتی و حرارتی استفاده می‌شود. اما قسمت بالای آنها معمولا ساختار شیشه‌ای و پنجره مانندی دارد که برای تکمیل نور و زیبایی فضا مناسب است.

بین جداره‌ها مسیری مخفی برای عبور سیم های برق و کابل‌های تلفن و تاسیساتی وجود دارد. این موضوع باعث می‌شود شاهد چهره نازیبا و کلافه کننده‌ای که از حجم سیم‌های در هم تنیده دیده می شود نباشیم.

کاربرد پارتیشن اداری تک جداره

پارتیشنن اداری تک جداره در مقایسه با نوع پارتیشن اداری دو جداره، قیمت بسیار مناسبی دارند. با هر جنس متریالی که بخواهید قابل ساخت هستند. نصب شان بسیار آسان است و با چند دریل‌ کاری ساده در زمان کوتاهی انجام می‌شود. به راحتی می‌توان آنها را جابه‌جا کرد. به همین دلیل در کار کارمندان اختلال ایجاد نمی‌شود.

اما اگر به زیبایی محیط بیش از حد اهمیت می‌دهید، پارتیشن‌ تک جداره برایتان گزینه مناسبی نیستند. این نوع پارتیشن اداری ارتفاع کوتاهی دارند، پس قابلیت اگوستیک هم ندارند. به همین دلیل صدای اتاق‌های کناری به خوبی شنیده می‌شود. اگر همکاران همزمان با تلفن صحبت کنند همهمه به راه می‌افتد. این موضوع تمرکز و آرامش کارمندان را مختل می‌کند.

مزایا و معایب پارتیشن اداری تک جداره

البته کوتاه بودن ارتفاع این پارتیشن‌ها برای برخی یک مزیت هم محسوب می‌شود. چون می‌توان در یک فضای محدود تعداد بیشتری اتاق پارتیشنی ایجاد کرد. کوتاه بودن قدشان به جلوگیری از احساس خفگی نیروی کار در یک فضای بسته با دیوارهای بلند و محسور جلوگیری می‌کند.

مشخص است که به عنوان عایق حرارتی نمی‌توان از آنها استفاده کرد. سیم‌ها و کابل‌های تاسیساتی را هم باید از زیر یا بالای آنها رد کرد. به همین دلیل زیبایی و نظم فضای کار آنطور که باید رعایت نمی‌شود.

خرید مبلمان و پارتیشن اداری از پادایران

چنانچه قصد پارتیشن‌بندی فضای اداری، بهینه سازی اتاق‌ها و ایجاد چند عایق صوتی و حرارتی و خرید مبلمان اداری با قیمت مناسب دارید، می‌توانید با بودجه‌ای که در نظر گرفته اید طراحی و ساخت پارتیشن مد نظر خودتان را به ما واگذار کنید.

شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادیران با سال ها سابقه کار و همکاری با شرکت‌های اداری و تجاری بزرگ، آماده ارائه خدمات در کوتاه‌ترین زمان به مشتریان است. هم از طریق شبکه های اجتماعی و هم از شماره های تماس موجود در صفحه تماس با ما می توانید با پادایران در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما با شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام