بازگشت

۲۵/مهر/۱۴۰۲

10 دقیقه

اشتراک گذاری

میکروسمنت چیست؟ کاربردها، انواع، اجرا و مزیت‌ها

میکروسمنت، پوشش تزیینی متشکل از سیمان، رزین‌های مبتنی بر آب، افزودنی‌ها و رنگدانه‌های معدنی است که به دلیل چسبندگی زیاد می‌تواند در بسیاری از سطوح عمودی و افقی به کار رود. این ماده ساختمانی به این دلیل برجسته است که مستقیما بر روی مصالح موجود به کار می رود: کاشی، تخته گچی، کاشی کف، مرمر، موزائیک یا گچ. با کمی کار و ضخامت فقط ۳ میلی‌متر، نوسازی سریع فضاها به دست می آید.

روکشی پیشرفته، بدون اتصال و مناسب برای هر دو فضای بیرونی و داخلی است. پوشش میکروسمنت که می‌تواند بر روی کف‌ها، دیوارها، پله‌ها، سقف‌ها، استخرهای شنا و حتی مبلمان به کار رود. تطبیق پذیری آن منجر به افزایش حضور آن در نوسازی خانه‌های خصوصی و ساختمان‌های تجاری و سطوح بزرگ مانند مراکز ورزشی، ساختمان‌های صنعتی، هتل‌ها و رستوران‌ها شده است.

پادایران طیف گسترده‌ای از امکانات و روکش‌های تزئینی را به شما ارائه می‌دهد. به لطف بافت‌های مختلف (ضخیم، متوسط یا نازک)؛ تنوع گسترده رنگ‌های میکروسمنت؛ و روکش‌های مختلف وارنیش‌ها و پوشش‌های فلزی، ویژگی منحصر به‌فرد و شخصی به فضا می‌دهد.

کاربرد پوشش میکروسمنت

راه‌حل‌های دکوراتیو برای استفاده از میکروسمنت بی نهایت هستند. به همین دلیل است که کاربردهای آن بسیار متنوع است. از پله‌های میکروسمنت یا استخرهای شنای میکروسمنت گرفته تا مبلمان پوشیده از میکروسمنت. اگر چه کاربرد آن در کف و دیواره آشپزخانه‌ها، حمام‌ها و فضاهای باز مانند تراس‌ها بیشتر است.

سطحی که باید با میکروسمنت پوشانده شود، برای پادایران اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین دلیل است که ما در مسیر دستیابی به محصولی بهینه، همه کاره و با کیفیت که در طول زمان مقاومت بالایی داشه باشد و با نیازهای بازار سازگار شود، به تعادلی بین سختی و انعطاف پذیری دست یافته‌ایم.

و این به چه معناست؟ این که پوشش میکروسمنت به ما اجازه می‌دهد هر سطحی را هر چقدر هم که بزرگ باشد، پوشش دهیم و به پوششی پیوسته بدون فاصله یا شکاف دست یابیم.

میکروسمنت روی دیوارها

پوشش میکروسمنت یک ماده ساختمانی بسیار توصیه شده برای پوشش تمام انواع دیوارها و نماهاست. در شوروم پادایران دیوارهای میکروسمنتی مختلفی برای الهام بخشیدن به شما وجود دارد.

اگر می‌خواهید اطلاعات مربوط به میکروسمنت خود را به عنوان پوشش دیوارها تکمیل کنید، با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۴۳۳۷۵

میکروسمنت برای کفپوش

کف‌های میکروسمنت پیوسته نه تنها از نظر ظاهری بسیار جذاب هستند، بلکه ویژگی های جالبی نیز دارند. اگر می‌خواهید بیشتر بدانید، توصیه می کنیم مقاله ما در مورد میکروسمنت را مطالعه کنید.

میکروسمنت برای حمام

میکروسمنت پوششی تزئینی و عالی برای نوسازی حمام است، به‌خصوص به دلیل مقاومت آن در برابر رطوبت و اینکه چقدر تمیز کردن آن آسان است و علاوه بر این، عایق بسیار خوبی در برابر رطوبت به شمار می‌روند.

میکروسمنت در آشپزخانه

میکروسمنت ها در آشپزخانه‌ها می‌توانند به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. این دستگاه می‌تواند کف و دیوارها، سقف‌ها، سینک‌ها و میز کار آشپزخانه را به هر رنگی که تصور کنید، پوشش دهد. پوشش میکروسمنت مناسب آشپزخانه‌های کوچک با تمام سبک‌ها و اندازه‌ها می‌باشد.

پله‌های میکروسمنت

تطبیق‌پذیری میکروسمنت به این معنی است که حتی می توان از آن در پله‌ها هم استفاده کرد، اگرچه کار اجرا‌کننده تا حدودی پیچیده‌تر است. با پوشش میکروسرامیک‌ می‌توان پله‌های میکروسمنت جذابی طراحی کرد.

استخرهای میکروسمنت

پوشاندن تاج و ناحیه اطراف استخر با میکروسمنت موفقیتی تضمین شده در طراحی و دکوراتیو است. ماهیت ضد‌لغزش و ضد‌آب بودن پوشش‌های دکوراتیو میکروسمنت و همچنین مقاومت عالی آن‌ها در برابر اشعه UV، آن‌ها را برای پوشش استخرهای سرپوشیده و روباز ایده‌آل می‌کند.

میکروسمنت در فضاهای بیرونی

میکروسمنت پوششی پیوسته عالی برای سطوح خارجی مانند کف تراس، حیاط خانه‌های مسکونی یا نماها و دیواره ساختمان‌هاست.
حالا که می‌دانید در چه مواردی می‌توان از پوشش دکوراتیو میکروسمنت استفاده کرد، وقت آن است که یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید. در ادامه به راهنمای گام به گام استفاده از پوشش میکروسمنت در کف، دیوارها و استخرهای شنا خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید:
دیوارپوش میکروسمنت

انواع میکرسمنت

در پادیران ما فقط ارائه‌کننده انواع پوشش‌های میکروسمنت نیستیم. ما متخصص این امر هستیم و به همین دلیل تفاوت ایجاد می کنیم.
تقریبا دو دهه است که به حرفه‌ای‌های این صنعت گوش می‌دهیم تا نگرانی‌ها و کاستی‌های آن‌ها را درک کنیم در نتیجه، انواع مختلفی از میکروسمنت را متناسب با نیازهای شما توسعه داده‌ایم. چندین سیستم میکروسمنت و پوشش‌های دکوراتیو بسته به نیاز کار و اثر نهایی موردنظر وجود دارد که در ادامه به شرح هر یک می‌پردازیم:

میکروسمنت استاندارد (دو جزئی)

میکروسمنت دو جزئی سنتی که می‌تواند هم در کف و هم در دیوارها مورد استفاده قرار گیرد . این به خاطر استحکام , تطبیق‌پذیری و ظرفیت آن برای ایجاد بافت‌های نابرابر است.

میکروسمنت Evoluttion (تک جزئی)

ساده کردن مخلوط‌ها، خطاهای آینده را کاهش می‌دهد . این همان چیزی است که میرکوسمنت تک جزئی را تضمین می‌کند. این ویژگی، مقاومت مکانیکی بسیار خوب و قابلیت کار زیاد ماده را فراهم می‌کند .

میکروسمنت آتلانتیک (مناسب استخرهای شنا)

ATLANTTIC میکروسمنت اختصاصی برای استخرهای شنا و دیگر سطوح در تماس مداوم با آب است . میکروسمنت دو جزئی که یک روکش ضد لغزش را در مناطق مستعد لغزش مانند تاج و سطح خارجی اطراف استخر میکروسفت ارائه می‌دهد.

میکروسمنت EFECTTO

هیچ میکروسمنت دیگری مانند EFECTTO و QUARTZ، میکروسمنت آماده استفاده در ۴ گرانولومتر را تضمین نمی‌کند . نه تنها زمان صرف شده در اجرا را کاهش می‌دهد , بلکه نتیجه‌ی کار هم طبیعی‌تر است.

میکروسمنت اپوکسی (سطحی)

اندودکاری، پوششی صنعتی است که از روکش‌های دکوراتیو استفاده نمی‌کند . میکروسمنت اپوکسی که مقاومت مکانیکی , سختی و نفوذپذیری سیستم‌های سنتی را افزایش می‌دهد در ۱۶ رنگ عرضه می‌شود.

میکروسمنت Tadelakt (دو جزئی)

NATTURE یک پوشش معدنی برای استفاده در دکوراسیون با تراکم بالا مانند دیوارها و کف است . میکروسمنت دو جزئی و مبتنی بر آهک در ۴ گرانولومتر و ۳۴ رنگ عرضه می‌شود. این امر به خاطر روکش دست‌ساز و مقاومت مکانیکی برتر آن است.

مزایای پوشش میکروسمنت

میکروسمنت یک پوشش تزئینی است که کیفیت‌های خوبی دارد. در اینجا خلاصه‌ای از مزایای اصلی پوشش میکروسمنت آورده شده است:

 • روکش تزیینی چندمنظوره میکروسمنت
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • می‌توان از آن در فضاهای داخلی و خارجی مانند کف، دیوار، سقف، استخرهای شنا استفاده کرد.
 • تنوع گسترده رنگ و بافت میکروسمنت
 • اجرای دست‌ساز. نتیجه منحصر به‌فرد و شخصی
 • چسبندگی بالا میکروسمنت با کاشی، مرمر، سنگ، موزائیک، بتن، سیمان، گچ و…
 • مقاومت در برابر ضربه، خراش و محصولات شیمیایی.
 • ضدآب بودن میکروسمنت
 • ضدلغزش، بسته به روکش
 • اجرای سریع و بدون آوار
 • ضخامت مصالح میکروسمنت ۳ / ۲ میلی‌متر است، بنابراین تاثیری بر بار سازه‌ای ساختمان ندارد
 • مواد ۱۰۰ درصد طبیعی و سازگار با محیط زیست
 • نگهداری و تمیز کردن آسان؛ با آب و صابون PH خنثی
 • فضای عاری از میکروب و باکتری

اجرای نهایی میکروسمنت

روکش‌های مختلف میکروسمنت به بافت (انواع میکروسمنت را ببینید) و وارنیش‌ها یا مهر و موم های مورد استفاده بستگی دارد، زیرا این‌ها دو عنصری هستند که ظاهر و پایان نهایی میکروسمنت ها را تعیین می‌کنند.
از آنجا که میکروسمنت یک ماده متخلخل است (به‌طور کلی مواد جامدی که در ساختارشان حاوی حفره و منفذ هستند به عنوان مواد متخلخل تعریف می‌شوند.)، برای محافظت از آن در برابر گرد و خاک و ضد آب کردن سطح لازم است از وارنیش یا آب‌بند استفاده شود.

روکش مات میکروسمنت

ظاهر بسیار طبیعی به روکش میکروسمنت می‌دهد. اندکی تن رنگ را تیره می‌کند.

روکش فوق مات میکروسمنت

ایده‌آل برای زمانی که به دنبال یک روکش مات عمیق، بدون درخشش هستید.

روکش ساتن میکروسمنت

بین روکش مات و روکش براق فاصله زیادی وجود دارد. یکی از محبوب‌ترین آن‌ها این است که ظاهری مدرن به سطح می‌دهد.

میکروسمنت با روکش براق

رنگ را زنده و تقویت می کند. اثر به دست آمده به صورت مرمری است.

میکروسمنت با روکش مات بدون لغزش

پوشش نهایی با شرط عدم لغزش. از وارنیش پلی یورتان ضد اسلیپ یا آب‌بند باید استفاده کرد.

رنگ‌های میکروسمنت

طیف گستردهٰ‌ای از رنگ‌های میکروسمنت وجود دارد. سیستم رنگ‌آمیزی به ما اجازه می‌دهد تا هر رنگی را برای اجرا ایجاد کنیم، تا بتوان اتاق‌ها و اتمسفرها را شخصی‌سازی کرد تا به سبک خود دست یابیم.
سفید، خاکستری، سبز، قرمز، مشکی یا آبی فقط برخی رنگ‌های میکروسمنت و درشت موجود هستند.

پوشش های میکروسمنت با کارایی بالا: نوآوری + کیفیت

جستجوی برتری چیزی است که به ما انگیزه می‌دهد. ما با تعهد و مشارکت با مشتریان خود، به طور مداوم در حال بهبود همه فرایندهای خود برای ارائه پوشش های میکروسمنت با کیفیت بالا هستیم.

منابع:
What is Microcement? Uses, application, types, colours and advantages . (topciment.com)
close