بازگشت

آذر/21/00

اشتراک گذاری

پارتیشن شیشه ای مات انتخابی مناسب برای فضای کار

امروزه مدیران و صاحبان کسب و کارها تلاش می‌کنند تا محیط شرکت خود را به یک فضای منظم با چیدمان اداری مناسب تغییر دهند. داشتن حریم خصوصی و همچنین تفکیک فضا به بهترین شکل باعث شده استفاده از پارتیشن شیشه ای مات به گزینه ای مناسب برای محیط‌های کاری تبدیل شود.

در کل استفاده از پارتیشن اداری به دلایل مختلفی مثل سهولت نصب و جا به جایی، عایق بودن در برابر صدا و گرما و ایجاد حریم شخصی برای افراد در داخل شرکت‌ها و ادارات مورد توجه قرار گرفته است.

تولید مبلمان اداری و دکوراسیون داخلی اداری در شرکت پتروشیمی لردگان

فضای کار مدرن با پارتیشن شیشه ای

پارتیشن بندی یعنی تفکیک فضا به قسمت‌های مختلف. در گذشته تنها روش برای جداسازی قسمت‌های مختلف محیط کار یا منزل استفاده از دیوار‌های آجری یا سیمانی بود. این روش علاوه بر هزینه‌ی بیشتری که داشت، به مدت زمان بیشتری هم نیاز داشت تا ساخته شود و باعث ایجاد سر و صدا و شلوغی محیط می‌شد.

هرچه محیط‌های کاری رو به مدرن شدن رفت، مبلمان اداری مدرن هم جایگاه ویژه‌ای برای خود ایجاد کرد. یکی از چیدمان‌های اداری جدید استفاده از پارتیشن شیشه ای مات است که اکثر کسب‌وکار‌ها از آن برای زیبایی و بهره‌وری بیشتر دفاتر خود استفاده می‌کنند.

اگر دقت کرده باشید اکثر شرکت‌های مدرن برای ظاهر بیرونی و درونی فضای کاری خود از شیشه و پارتیشن شیشه ای استفاده کرده اند. فضای شیشه ای باعث می‌شود نور طبیعی خورشید در محیط کار پخش شود و منحصر به قسمتی از فضای کار نباشد.

انواع پارتیشن شیشه ای

_ پارتیشن‌های شیشه ای را از جهات مختلفی می‌توان طبقه بندی کرد. مثل پارتیشن‌های متحرک یا ثابت.

_ پارتیشن شیشه ای تک جداره و دوجداره و همچنین پارتیشن شیشه ای مات یا پارتیشن شیشه ای شفاف.

پارتیشن شیشه ای مات

با استفاده از تکنیک sandblast (سندبلاست) می‌توان انواع شیشه را مات کرد. می‌توانیم شیشه را به دو صورت مات و نیمه مات در بیاوریم و با توجه به نیاز خود از آن استفاده کنیم. شیشه‌های نیمه مات طوری طراحی می‌شوند که نور را عبور می‌دهند اما دید تاری به ما می‌دهند که برای قسمت‌هایی از محیط کار که می‌خواهیم شخصی تر باشد مناسب است.

با استفاده از روش سندبلاست، می‌توان طرح‌های مختلفی روی شیشه اجرا کرد، مثلا می‌توان لوگوی شرکت یا شعار شرکت را روی شیشه حک کرد و یک پارتیشن شیشه ای مات طرحدار داشت.

دلایل استفاده از پارتیشن شیشه ای مات

اکثرا از پارتیشن شیشه ای مات برای جداسازی فضای دفتر کار مدیر، اتاق جلسات، اتاق کنفرانس و… استفاده می‌کنند. به دلیل اینکه این پارتیشن‌ها به نسبت پارتیشن شیشه ای شفاف حریم خصوصی بیشتری ایجاد می‌کنند برای این گونه فضاها کاربرد بیشتری دارند و مورد توجه قرار گرفته اند.

همچنین گاهی نور طبیعی محیط کاری ما زیاد است. اگر از پارتیشن شیشه ای مات برای اتاق کنفرانس استفاده نکنیم، هنگام استفاده از پروژکتور و پرده نمایش به مشکل بر می‌خوریم زیرا به فضایی تاریک نیاز داریم. پس استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای مات به ما کمک می‌کند تا هم از مزیت مدرن بودن چیدمان استفاده کنیم هم محیط کاری مناسب و کارآمدی داشته باشیم.

پارتیشن شیشه ای مات

پارتیشن شیشه ای مات شونده انتخابی جدید

اکثر اوقات کارفرمایان و مدیران شرکت‌ها نمی‌دانند که باید از شیشه‌های شفاف برای پارتیشن های شیشه ای استفاده کنند یا از شیشه‌های مات؛ دچار سردرگمی می‌شوند و انتخاب برای آن‌ها سخت می‌شود. در این حالت پیشنهاد ما به آن‌ها این است که از پارتیشن شیشه ای مات شونده برای دفتر کار خود استفاده کنند.

با استفاده از این پارتیشن‌ها می‌توان هر وقت که لازم بود از شیشه ی شفاف استفاده کرد و هر زمان که به حریم خصوصی بیشتری احتیاج داشتیم با تغییر حالت شیشه از آن بهره ببریم. این مدل از پارتیشن های مات شونده هم تک جداره است هم دو جداره.

پارتیشن با شیشه‌های مات شونده تک جداره به گونه ای است که از شیشه ی برقی استفاده می شود که با لمس یا زدن دکمه و یا از طریق ریموت، شیشه از حالت شفاف به مات تغییر می کند. این شیشه‌ها با قطع و وصل شدن جریان الکتریکی شفاف و یا مات می شوند. چون تکنولوژی برقی کردن شیشه در کشورمان وجود ندارد این شیشه‌ها وارداتی هستند و استفاده از این نوع پارتیشن شیشه ای دارای هزینه بیشتری است.

پارتیشن شیشه ای مات شونده دوجداره در واقع با استفاده از یک کرکره میان دو لایه شیشه، ساخته می شود که هر زمان لازم داشته باشیم با کشیدن این کرکره می‌توانیم شیشه را مات کنیم تا فضای شخصی مورد نیاز خود را به دست بیاوریم.

دیزاین منحصربفرد محیط کاری

جمع بندی

به طور کلی استفاده از پارتیشن‌ها در دکوراسیون اداری شرکت‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد. به دلایل متعددی صاحبین کسب و کار ترجیح می‌دهند از پارتیشن‌ها در شرکت استفاده کنند. برای همین لازم است انواع مختلف پارتیشن شیشه ای را بشناسید تا بتوانید طبق آنچه که برای محیط کاری خود نیاز دارید اقدام به خرید کنید.
پارتیشن‌های شیشه ای هم مثل باقی پارتیشن‌ها انواع مختلفی دارند که در اینجا به معرفی پارتیشن شیشه ای مات پرداختیم. این پارتیشن‌ها به دلیل ایجاد فضای شخصی تر برای شرکت‌ها قابل استفاده هستند و با مزایایی که دارند، می توانند انتخاب خوبی باشند.

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام