بازگشت

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یک عنصر طراحی است که با آن می توان فضاها رو تفکیک کرد و سبک ایجاد کرد، در این بخش از وب سایت شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران با ما همراه باشید تا با نکات مهم در هنگام خرید کاغذدیواری و کاربرد آن در طراحی داخلی و ویژگی های آن آشنا شوید.

بررسی ویژگی ها و مزایای این نوع دیوارپوش

ماهیت کاغذ دیواری الگوی آن است. بسته به این که یک الگوی دقیق آرام یا موزون چیدمان شده باشد، شخصیت و بیان کاغذ دیواری بر این اساس تغییر می کند. با توجه به نصب آسان و سریع کاغذ دیواری و قیمت مناسب تر نسبت به بقیه دیوارپوش ها، کاغذ دیواری انتخاب مناسب و معقولانه ای برای ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل یا محیط کار اداری است.

مهمترین دلیل کهموجب برتری کاغذ دیواری می‌شود، ایجاد تنوع و حس تازگی در محیط است. جهت آشنایی با سایر انواع دیوارپوش ها می توانید به صفحه طراحی های داخلی در وب سایت شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران مراجعه کنید.

نکات قابل توجه قبل از خرید کاغذدیواری

در ادامه به برخی از مهمترین نکات قابل توجه در هنگام خرید کاغذدیواری از نظر شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران اشاره کرده ایم :

در زمان خرید کاغذ دیواری به جنس آن توجه کنید و بهتر است جنس ضد آب و قابل شستشو که دارای پوشش وینیل است انتخاب کنید.

  • بهتر است از کاغذ دیواری ضد آلرژی که بو و گرد و خاک را به خود جذب نمی کند استفاده کنید، که به مرور زمان شفافیت و جلوه خود را از دست ندهد.
  • برای محیط ها با دیوارهای کوتاه طرح های عمودی و راه راه، دیوار را بلندتر و سقف را مرتفع تر نشان می دهند
  • کاغذ دیواری با خطوط شکسته یا نقوش تیز هندسی، به محیط، انرژی، هیجان و پویایی می بخشد
  • رنگ های ملایم و طرح های کوچک و کمرنگ باعث آرامش بخشیدن به محیط می شوند

مزایای و معایب کاغذ دیواری ضد آب

این نوع دیوارپوش دارای یک روکش پلاستیکی نازک و شفاف است که در طول ساخت بر روی آن اعمال می شود. این لایه باعث می شود که در مقابل آب و لک افتادن بر روی آن، مقاوم شود. مشکل اصلی این نوع کاغذ این است که به دلیل وجود روکش پلاستیکی که مانع از نفوذ آب و نرم شدن چسب زیرین آن می شود، حذف آن نسبتا دشوار است.

جهت آشنایی با جدیدترین ترندهای طراحی، در شبکه های اجتماعی با شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران همراه باشید.

close
فهرست مطالب