بازگشت

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یک عنصر طراحی است که با آن می توان فضاها رو تفکیک کرد و سبک ایجاد کرد .ماهیت کاغذ دیواری الگوی آن است.بسته به این که یک الگوی دقیق آرام یا موزون چیدمان شده باشد. شخصیت و بیان کاغذ دیواری بر این اساس تغییر می کند .د یک اثر تثبیت کننده دارن .نقوش دارای حرکت در اتاق چالش برانگیز و زنده هستند .در مقابل ، ، هندسی ً به عنوان مثال الگوهای کاملا ساختارهای غیر سیستماتیک ، به طور تصادفی پراکنده و جو طبیعی ایجاد می کنند.

با توجه به نصب آسان و سریع کاغذ دیواری و قیمت مناسب تر نسبت به بقیه دیوارپوش ها، کاغذ دیواری انتخاب مناسب و معقولانه ای برای ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل یا محل کار بوده و باعث ایجاد تنوع و حس تازگی به محیط می شود.

-بهتر است در زمان خرید کاغذ دیواری به جنس آن توجه کرده و جنس ضد آب و قابل شستشو که دارای پوشش وینیل است انتخاب کرد .این نوع کاغذ دیواری دارای یک روکش پلاستیکی نازک و شفاف است که در طول ساخت بر روی آن اعمال میشود .این لایه باعث میشود که در مقابل آب و لک افتادن بر روی آن، مقاوم شود .مشکل اصلی این نوع کاغذ این است که به دلیل وجود روکش پلاستیکی که مانع از نفوذ آب و نرم شدن چسب زیرین آن می شود. حذف آن نسبتا دشوار است.

-بهتر است از کاغذ دیواری ضد آلرژی که بو و گرد و خاک را به خود جذب نکند استفاده کرد که به مرور زمان شفافیت و جلوه خود را از دستندهد.

-برای محیط ها با دیوارهای کوتاه طرح های عمودی و راه راه، دیوار را بلندتر و سقف را مرتفع تر نشان می دهد.

-کاغذ دیواری با خطوط شکسته یا نقوش تیز هندسی، به محیط، انرژی، هیجان و پویایی می بخشد.

-رنگ های ملایم و طرح های کوچک و کمرنگ باعث آرامش بخشیدن به محیط می شوند.