بازگشت

فرش

در این بخش از وب سایت شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری و تولید مبلمان اداری پادایران با ما همراه باشید تا با ویژگی ها و کاربرد کفپوش فرش در محیط اداری آشنا شوید.

از آنجایی که فرش و قالی در فرهنگ ایرانی نقش مهم و پررنگی را داشته اند، بنابراین حتی امروز هم دلایل متعددی برای استفاده از آن‌ها حتی در محیط اداری و ساختمان‌های تجاری وجود دارد.

پوشاندن قسمتی از کف محیط با قالی‌های زیبا باعث ایجاد فضایی گرم و راحت و همچنین ایجاد حس آرامش در مراجعین هنگام قدم گذاشتن بر روی فرش است. این مسئله به ویژه در فضاهایی که دارای کفپوش چوبی و یا سرامیکی هستند، اهمیت زیادی دارد.

استفاده از فرش و قالی در مبلمان اداری

بهتر است ادارات و شرکت‌ها با توجه به نوع کسب و کار خود برای معماری داخلی اداری از المان‌های متناسب بهره ببرند. یکی از آیتم‌های پیشنهادی برای داشتن محیط کاری زیبا و آرام، استفاده از فرش و قالی است.

شاید فکر کنید در محیط کار که محلی پر رفت و آمد است استفاده از فرش عجیب باشد، اما اگر به صورت درست و در محل‌های مناسب از کفپوش استفاده کنیم، می‌توانیم یک دکوراسیون داخلی چشم نواز داشته باشیم.

همانطور که داشتن میز و صندلی مناسب برای دفتر کار خوب و راحت ضروری است، استفاده ی درست از فرش در دکوراسیون فضای کار، باعث ایجاد راحتی و صمیمیت بین کارمندان و همچنین ایجاد یک فضای گرم برای استقبال از مشتریان می‌شود.

چرا در محیط کار از فرش استفاده کنیم؟

فرش کردن محیط کار باعث می‌شود در راهروها لیز نخوریم، در هنگام جابجایی وسایلی مثل میز یا صندلی سر و صدا در محیط نپیچد و تمرکز دیگر افراد بهم نخورد. استفاده از فرش در دکوراسیون داخلی مکان‌هایی مثل ادارات، شرکت‌ها و یا هتل‌ها به ما کمک می‌کند تا از پخش صدا و انعکاس آن بکاهیم. کفپوش خاصیت آکوستیک دارد و باعث می‌شود فضای آرامی برای کارکنان یا مسافران ایجاد شود و صدای قدم‌های افراد ایجاد مزاحمت برای دیگران نکند.

مناسب ترین فرش برای فضای کار

امروزه افراد ساعات زیادی از روز خود را در محیط کار می‌گذرانند به همین دلیل، خیلی از اشخاص محیط کاری را مثل خانه ی خود می‌دانند و برای اینکه در آن جا احساس راحتی داشته باشند تلاش می‌کنند. یکی از مواردی که باعث زیبایی و راحتی محل کار می‌شود استفاده از فرش است. سوال اینجاست که چه کفپوشی برای محیط کار مناسب است؟

پوشش‌های اداری با انواع مختلفی که دارند در صدر لیست انتخاب‌های ما جای دارند. اما انتخاب اینکه چه فرشی با کدام طرح برای شرکت ما بهتر است کار سختی است.

نکات انتخاب فرش برای محل کار

اصلی ترین نکته این است که به نوع دکوراسیون اداری خود دقت کنید. اگر از یک چیدمان کلاسیک برای مبلمان اداری خود استفاده کردید، برای انتخاب فرش هم باید سراغ گزینه‌ها و طرح‌های کلاسیک بروید. اما سعی کنید پوشش کف کلاسیکی انتخاب کنید که نقش و نگار زیادی نداشته باشد.

اگر شما یک فضای کاری مدرن دارید، استفاده از فرش‌های مدرن با طرح و نقش جدید و ساده به شما پیشنهاد می‌شود. سعی کنید به رنگ لوگو یا فضای کاری خود توجه کنید و قالی مناسبی طبق آن انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید از یک پوشش کف در مدت زمان طولانی‌تری استفاده کنید، پس لازم است یک فرش با کیفیت انتخاب کنید. همانطور هم که می دانید قیمت با کیفیت رابطه مستقیم دارد. پس باید هزینه بیشتری را برای آن بپردازید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که لازم نیست کل فضای کار خود را با پوشش کف بپوشانید. این کار هزینه زیادی را به شما تحمیل می‌کند. فقط فضاهایی که لازم است را پوشش دهید. مثلا در ورودی محل کار استفاده از فرش توصیه می شود.

فرض کنید شما برای اولین بار وارد فضایی می‌شوید که در ورودی آن قالی یا پوششی پهن شده است. طبیعتا حس خوبی به شما دست می دهد چون استفاده از کفپوش در آن قسمت نشانه احترام به ورود شما و استقبال از شما خواهد بود. توصیه می‌شود حتی الامکان از فرش‌هایی با زمینه رنگ قرمز در ورودی محیط کار استفاده کنید.

در اتاق‌های کنفرانس و جلسات از پوشش کف استفاده کنید. بهتر است پوشش کف اتاق جلسات و کنفرانس از طرح‌های مدرن با رنگ‌های شاد متناسب با محیط کار باشد. استفاده از طرح‌های پرنقش و نگار برای پوشش کف محیط کار را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

سعی کنید اگر رنگ دکوراسیون محیط کار خنثی است از فرش‌هایی با طرح و رنگ غیرخنثی استفاده کنید تا جلوه بصری بهتری داشته باشید. همچنین سعی کنید پوشش‌های مقاوم و با ارتفاع کمی خریداری و استفاده کنید.

اگر بخواهید بر روی یک پوشش کف با پرزهای بلند صندلی چرخدار را حرکت دهید حتما به مشکل برخواهید خورد. پس بهترین گزینه استفاده از فرش‌های اداری با ارتفاع کم است. در زیر پایه‌های میز یا صندلی حتما از محافظ فرش استفاده کنید تا عمر آن بالاتر رود.

یکی دیگر از مزایای استفاده از فرش در محیط کار این است که وقتی روی قالی قدم می‌زنیم، راحتی بیشتری را حس می‌کنیم. پس راه رفتن در محیطی نرم به ما کمک می‌کند تا کمتر در قسمت پا و کمر احساس ناراحتی و خستگی داشته باشیم. همینطور اگر وسیله‌ای از دست ما روی زمین پوشیده شده بیفتد، نمی‌شکند.

شرکت طراحی و تولید مبلمان اداری پادایران

زیبایی فضای کار برای صاحبان کسب و کار اهمیت زیادی دارد. هم باعث راحتی کارکنان می‌شود هم به جذب مشتری کمک می‌کند. پس انتخاب یک فرش مناسب در دکوراسیون اداری اهمیت بالایی دارد و نیاز به دقت بیشتری دارد.

جهت اطلاع از جدیدترین سبک های دکوراسیون داخلی اداری در شبکه های اجتماعی مختلف از جمله اینستاگرام پادایران ، فیس بوک، لینکدین، توییتر، یوتیوب، آپارات، تماشا و غیره نیز با شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری و تولید مبلمان اداری پادایران همراه باشید. همچنین برای آشنایی بیشتر با سایر کفپوش های مناسب برای محیط اداری می توانید به صفحه طراحی های داخلی از وب سایت پادایران مراجعه کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت شرکت طراحی و تولید مبلمان اداری پادایران

close
فهرست مطالب