بازگشت

کاربرد پوشش موکت در طراحی داخلی

در این بخش از وب سایت شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران با ما همراه باشید تا با پوشش موکت و کاربرد آن در طراحی داخلی و محیط اداری آشنا شوید.

پوشش موکت در محیط اداری

پوشش موکت همیشه پرطرفدارترین پوشش کف فضای اداری بوده و هست. با پیشرفت تکنولوژی و نیاز فضاهای پرتردد به طراحی متریالی با نظافت آسان جهت کف آن‌ها، شرکت‌های تولید کننده موکت اقدام به تهیه پوشش موکت تایل کردند.

این گونه موکت‌ها کارایی فوق العاده‌ای در محیط اداری دارند و امکان تغییرات بالقوه‌ای را در اختیار شما می‌گذارند.

مزایای استفاده از موکت در فضای اداری

برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این پوشش در محیط کار اداری از نظر طراحان شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران عبارتند از :

۱.خاصیت آنتی استاتیک: این کفپوش آنتی استاتیک است و هیچ گونه دود خفه کننده در محیط تولید نمی‌کند. در عین حال دوستدار محیط زیست است و هیچ آسیبی به سلامت افراد نمی‌زند.

۲.عایق صدا: سطح موکت صدا را جذب می‌کند و از کفپوش سطح سخت سر و صدای کمتری دارد. همینطور، موکت یک سطح بدون لغزش است و یک محیط نرم را برای شما فراهم می‌کند. هنگامی که در یک محیط اداری بتوانیم آلودگی‌های صوتی مضر را به حداقل برسانیم، در واقع شاهد میزان آرامش بیشتری در فضا خواهیم بود.

۳.بافت‌های متفاوت، فضاهای متفاوت: شکل‌های مختلفی از الیاف و بافت و رنگ در محیط مطمئناً به فضا هویت خواهد بخشید. با این محصول می‌توان تناسب‌های فوق العاده‌ای در محیط به وجود آورد و با هر نوع دکوراسیونی مطابقت داده شود.

۴.عایق گرما و سرما: موکت یک عایق حرارتی عالی به حساب می‌آید. در فصول گرم یا سرد سال حس مطلوبی را در محیط فراهم می‌کند. دمای مطلوب به معنای جلوگیری از هدر رفتن انرژی و صرفه جویی در تمام طول سال می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: برای انتخاب مبلمان اداری چه اصولی را رعایت می‌کنید؟

معایب پوشش موکت دکوراسیون داخلی اداری

در مورد معایب استفاده از پوشش موکت در دیزاین داخلی فضای اداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱.کثیف شدن: استفاده از کفپوشی مانند موکت نیاز به توجه به مسائلی چون کنترل رفت و آمد و مراقبت همیشگی دارد.

۲.آلرژیک بودن: بحث آلرژی‌زا بودن یا نبودن موکت و کفپوش‌های دیگر، سال‌هاست که مورد توجه است. اما بر اساس تحقیقات انجام شده جواب درست این است که آلودگی روی کفپوش‌های‌سخت مهار نمی‌شود، و به عبارتی معلق می‌ماند.

در صورتی که موکت‌های مرغوب از معلق ماندن گرد و غبار و آلودگی های آلرژی‌زا در هوا جلوگیری می‌کنند و میزان عوامل تشدید آلرژی را به حداقل می‌رسانند.

پیشنهاد مطالعه: جهت آشنایی با طراحی و تولید تجهیزات اداری در واتساپ پادایران نیز با ما همراه باشید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران

close
فهرست مطالب