بازگشت

پوشش موکت

پوشش موکت همیشه پرطرفدارترین پوشش کف فضاهای اداری بوده و هست . با پیشرفت تکنولوژی و نیاز فضاهای پرتردد به طراحی متریالی با نظافت آسان جهت کف آنها، شرکت های تولید کننده ی موکت اقدام به تهیه موکت های تایل کردند .اینگونه موکت ها کارایی فوق العاده ای در محیط های آفیس دارند و امکان تغییرات بالقوه ای را در اختیار شما می گذارند.
مزایا:
خاصیت آنتی استاتیک: این کفپوش آنتی استاتیک است و هیچگونه دود خفه کننده در محیط تولید نمی کند. در عین حال دوستدار محیط زیست است و هیچ آسیبی به سلامت افراد نمیزند.
عایق صدا: سطح موکت صدا را جذب می کند و از کفپوش سطح سخت سر و صدای کمتری دارد. همینطور، موکت یک سطح بدون لغزش است و یک محیط نرم را برای شما فراهم می کند. هنگامی که در یک محیط اداری بتوانیم آلودگی های صوتی مضر را به حداقل برسانیم. در واقع شاهد میزان آرامش بیشتری در فضا خواهیم بود.
بافت های متفاوت، فضا های متفاوت: شکل های مختلفی از الیاف و بافت و رنگ در محیط مطمئناً به فضا هویت خواهد بخشید. با این محصول می توان تناسب های فوق العاده ای در محیط به وجود آورد و با هر نوع دکوراسیونی مطابقت داده شود .
عایق گرما و سرما: موکت یک عایق حرارتی عالی به حساب می آید. در فصول گرم یا سرد سال حس مطلوبی را در محیط فراهم می کند. دمای مطلوب به معنای جلوگیری از هدر رفتن انرژی و صرفه جویی در تمام طول سال می باشد .
معایب:
معضل کثیف شدن: استفاده از کفپوشی مانند موکت نیاز به توجه به مسائلی چون کنترل رفت و آمد و مراقبت همیشگی دارد.
آلرژیک بودن: بحث آلرژیزا بودن یا نبودن موکت و کفپوشهای دیگر، سالهاست که مورد توجه است. اما بر اساس تحقیقات انجام شده جواب درست این است که آلودگی روی کفپوشهای
سخت مهار نمیشود، و به عبارتی معلق میماند. در صورتی که موکت های مرغوب از معلق ماندن گرد و غبار و آلودگی های آلرژی زا در هوا جلوگیری میکنند. و میزان عوامل تشدید آلرژی را به
حداقل میرسانند .