بازگشت

قالی سلیمان | 1400

طراح

خانم دریا افشار

مجری طراحی پروژه قالی سلیمان

طراحی و تولید مبلمان اداری شرکت تولیدی قالی سلیمان

طراحی و تولید مبلمان اداری دفتر مرکزی شرکت تولیدی قالی سلیمان در شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری و طراحی تجهیزات اداری پادایران.

تولید مبلمان اداری شرکت قالی سلیمان یکی دیگر از پروژه های اجرا شده بوسیله پادایران در سال ۱۴۰۰ بود.

ویژگی های پروژه قالی سلیمان

از ویژگی های پروژه طراحی مبلمان اداری شرکت تولیدی قالی سلیمان این بود که می‌بایست درباره شیوه تقسیم بندی فضاهای کاری و اینکه این فضاها تا چه مقدار رسمی و غیررسمی، خصوصی و اشتراکی و پلان باز و اتاق‌های بسته باشد، تصمیم گیری کردیم.

بر اساس شرح حال اولیه‌ای که تدوین شد، تصمیم گرفتیم تا از رنگ‌های خنثی، پارتیشن اداری آلومینیومی با تقسیم‌بندی‌های بزرگ و شیشه‌ای با پرده کرکره‌ای برای امکان استفاده از فضاهای کاری به صورت باز یا بسته، میزهایی با پایه‌های شیشه‌ای یا فلزی کم حجم برای کاهش حجم بصری این اقلام و استفاده از ام‌دی‌اف با روکش‌های سنگی و سیمانی برای تقویت حس مدرن، از جمله جزئیاتی بود که در اجرای این پروژه طراحی و تولید مبلمان اداری در نظر گرفتیم.

چالش های پروژه قالی سلیمان

در این پروژه ما با چند چالش روبرو بودیم. نخست اینکه محصولات تولیدی این شرکت که فرش و قالی است عمدتا از چارچوب ها و استانداردهای هنرهای سنتی ایرانی پیروی می کند که یک ذهنیت قوی برای مخاطبان ایجاد می کند.

پس در گام نخست میبایست مشخص می‌کردیم که آیا باید از این هویت بصری پیروی کنیم یا خیر؟ بر اساس مذاکرات فشرده و از راه دور با کارفرما، تصمیم بر این شد که هویت بصری ساختمان مرکزی از اصول مدرن و فارغ از هویت ذهنی محصولات این شرکت پیروی کند. زیرا این شرکت علیرغم اینکه از موفق‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید محصولاتی برگرفته از هنرهای سنتی ایرانی است، اما دارای یک ساختار کاری مدرن و پیشرو در میان سایر رقبایشان است.

محصولات به کار رفته در پروژه قالی سلیمان

  • جلو مبلی طرح بلونی: استفاده از پایه شفاف و شیشه‌ای و اتصالات UV جهت ایجاد حس تعلیق.
  • میز کنفرانس تامار: استفاده از میز کنفرانس ام‌دی‌اف با طرح سنگ برای تقویت حس مدرن
  • کانتر طرح بلونی: استفاده از شیشه بی‌رنگ جهت ایجاد حس شفافیت
  • دیوارکوب: دیوارکوب های ام دی اف مناسب برای تعریف فضای ورودی
  • پارتیشن دوجداره با کرکره : ایجاد حریم خصوصی برای اتاق مدیریت با اتاق کنفرانس
  • ست مدیریتی بلونی
  • اتاق کنفرانس تامار

طراح پروژه

در طراحی مبلمان اداری این پروژه افتخار همراهی سرکار خانم دریا افشار، از طراحان به نام و با سابقه کشورمان را در کنارمان داشتیم.

جهت مشاهده سایر پروژه های انجام شده توسط پادایران به صفحه پروژه‌ها مراجعه کنید.

اشتراک گذاری

پلان

close