بازگشت

آبان/09/00

اشتراک گذاری

تجهیزات اداری [ لوازم اداری و تجهیزات جانبی ]

وجود تجهیزات اداری مناسب و مدرن مانند صندلی، میز و درب در فضای کار از اصول اساسی و اولیه هر محل تجاری و اداری است. همانطور که میدانید کارمندان ساعت‌های بسیاری در روز را پشت میزهای خود مشغول به کار هستند و همین مسئله اهمیت وجود تجهیزات مناسب را دوچندان می‌کند. 

به همین جهت ما در ادامه قصد داریم شما را با چند مورد از مهم ‌ترین ویژگی ‌های این لوازم اداری که به بهتر شدن شرایط کار کمک می ‌کنند آشنا نموده تا در صورت انتخاب و خرید مبلمان اداری، بهترین تصمیم ممکن را بر اساس نیازها و سلیقه خود اتخاذ کنید.

تجهیزات اداری مدرن

ارگونومی و راحتی تجهیزات اداری

از اولین ویژگی‌هایی که در زمان خرید تجهیزات اداری باید به آن توجه ویژه‌ای نمود، راحت بودن کارمندان در صورت استفاده طولانی مدت است. به طور متوسط هر کارمند 8 ساعت از روز خود را مشغول به کار بوده و این ساعات کاری زیاد باعث خستگی شدید می‌شود. طراحی لوازمی همچون میز و صندلی که از وسایل اولیه اداری هستند، باید به گونه‌ای باشد که کارمندان احساس خستگی نکرده و در طولانی مدت بتوانند کار خود را انجام دهند.

برای نمونه صندلی با کیفیت و از همه مهمتر راحت هنگام کار و همچنین ارتفاع مناسب میز برای انجام کارهای مختلف با سیستم، از بارزترین مشخصات تجهیزات اداری است. این مورد را در نظر داشته باشید که با وجود تمام این ویژگی‌ها، راندمان کاری مجموعه نیز بسیار بالاتر خواهد رفت. البته این مورد را نباید فراموش کرد که صندلی اداری مخصوص مشتریان نیز باید از ارگونومی خاصی بهره مند باشد تا باعث راحتی مراجعه کنندگان شود.

کیفیت بالا در ساخت تجهیزات اداری

در کنار ارگونومی لوازم اداری همچون مبل و صندلی، استفاده از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب برای تولید آنها نیز نقش بسیار مهمی در نتیجه نهایی کار دارد. طبیعتا هرچه مواد به کار رفته در تجهیزات اداری استاندارد باشد، در صورت استفاده طولانی مدت و مستمر مشکلی به وجود نخواهد آمد. 

برای نمونه استفاده از چوب مرغوب در ساخت میز اداری به دوام و ماندگاری بالای آن کمک بسیار زیادی می کند و از پرداخت هزینه های بیشتر در صورت خرابی نیز جلوگیری خواهد شد. همین مسئله در مورد صندلی مدیریت و همچنین اداری نیز صد می کند. بهره مندی از مواد اولیه با کیفیت بالا در زمان تولید صندلی مخصوص اداره ها علاوه بر راحتی کارمندان در استفاده طولانی مدت، باعث افزایش طول عمر آن نیز خواهد شد.

نکته: این مورد را فراموش نکنید که کیفیت بالای تمام تجهیزات اداری یک مجموعه برای افراد مختلف تاثیر بسیار مثبتی در روند کار خواهد گذاشت. وسایل اداری مانند میز و صندلی مخصوص مدیریت، کارمندان و از همه مهمتر مشتریان از جمله مواردی هستند که کیفیت در آنها حرف اول را می زند. بنابراین در کنار کارکنان، باید در تهیه وسایل مربوط به مراجعه کنندگان نیز بسیار دقت نمود.

خرید تجهیزات اداری مدرن

طراحی تجهیزات اداری

در کنار کیفیت بالای ساخت، وجود طراحی جذاب و متناسب با فضای کاری یکی از خصوصیات مهم تجهیزات اداری می باشد. برای نمونه استفاده از رنگ های متنوع و یا یکدست، به کار بردن مواد مختلف همچون شیشه و یا MDF، طراحی متفاوت با توجه به محل کار همگی از مواردی است که باید در زمان تهیه این لوازم اداری به آنها توجه نمود.

البته ابعاد مختلف میزها و دیگر تجهیزات اداری نیز رابطه مستقیم با طراحی آن دارند. به طبع انتخاب این تجهیزات اداری باید با توجه مساحت فضای محل کار و همچنین نوع چیدمان مد نظر صورت گیرد. برای مثال می توان گفت در نظر گرفتن طول، عرض و ارتفاع برای خرید میز اداری اهمیت بسیار بالایی در نتیجه نهایی و تاثیر آن بر محیط کار دارد. 

نکته: این مورد را در نظر داشته باشید که تجهیزات اداری با دارا بودن هر یک از ویژگی هایی که در بالا به آن اشاره شد در کنار یکدیگر، نتیجه موثری خواهد داشت. با وجود تمام این خصوصیات به صورت یکپارچه در هر یک از تجهیزات اداری می توان گفت که راندمان کاری افراد مجموعه بسیار بهبود خواهد یافت.

کلام پایانی

همانطور که تا الان متوجه شده اید، استفاده از تجهیزات اداری با کیفیت و استاندارد در هر مجموعه ای امری ضروری و مهم است. میز، صندلی و پارتیشن اداری تنها بخشی از این تجهیزات اداری هستند که هر کدام به تنهایی در اثرگذاری و کیفیت کار یک مجموعه موثر هستند. با توجه به تمام مسائلی که ذکر شد، انتخاب و خرید تجهیزات اداری مهمترین مسئله برای هر کسب و کاری محسوب می شود.

مجموعه پادایران “مرکز تجهیزات و مبلمان اداری ایران” با بیش از 50 سال سابقه در زمینه تامین مبلمان و تجهیزات اداری مدرن در بازارهای داخلی و خارجی می باشد. اگر شما نیز به دنبال تهیه تجهیزات اداری با بهترین کیفیت و بالاترین استانداردهای روز دنیا هستید، می توانید به قسمت محصولات وب سایت این مجموعه مراجعه و جهت خرید و یا دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محصولات با کارشناسان فروش ما تماس برقرار کنید.

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام