بازگشت

۲۱/آذر/۱۴۰۰

اشتراک گذاری

فایلینگ اداری : انواع کمد نگهداری اسناد و مدارک

فایلینگ اداری را باید به راستی از مهمترین المان‌های محیط اداری دانست که برای بسیاری، معرف و نمایانگر یک دکوراسیون داخلی اداری است. تقریبا امکان ندارد که کی در طول زندگی خود به محیط‌های اداری سری زده و با انواع فایلینگ اداری رو به رو نشده باشد. البته معمولا فایلینگ اداری با نامهای کشوری زونکن، کشوی اداری و محفظه اسناد نیز شناخته می‌گردد.

بر خلاف چیزی که شاید در تأمل نخستین به ذهن شما متبادر شود، با وجود همه گیر شدن مدیریت اطلاعات با کمک سیستم‌های فناوری اطلاعات همچنان بسیاری از سازمان‌ها برای مدیریت اسناد خود از انواع فایلینگ اداری استفاده می‌کنند. این موضوع در مورد برخی از اسناد بسیار مهم اهمیت حتی بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.

فایلینگ اداری چیست؟

یک فایلینگ اداری، فرنیچری متشکل از دو یا سه کشو است که به طور تخصصی برای مدیریت و نگهداری اسناد و فایل‌های اداری به کار می‌رود. فایلینگ اداری برای این استفاده بهینه سازی شده است و نباید آن را با کشوهای عادی اشتباه گرفت.

هدف استفاده از فایلینگ اداری

استفاده از فایلینگ اداری در محل کار مزیت‌های زیادی دارد. از جمله ی این مزایا باید به این موارد اشاره کرد.

نظم در محیط های اداری

با به کارگیری فایلینگ اداری میتوانید نظم و سازماندهی را به محیط کاری خود هدیه کنید. در واقع از نخستین دلایلی که برای به کارگیری فایلینگ و درایورهای فایل در ادارات مطرح می‌باشد، همین ساماندهی و ایجاد نظم در محیط است.

ترتیب و طبقه بندی اسناد

همچنین فایلینگ‌های اداری میتوانند به ایجاد نظم و طبقه بندی اسناد سازمان کمک زیادی کنند. به این ترتیب می‌توانید اطمینان داشته باشید که در صورت نیاز، هر سندی به سرعت و سهولت در دسترس خواهد بود.

هدف استفاده از فایلینگ اداری

افزایش بهره وری کارکنان

فایلینگ اداری همچنین می‌تواند از دوباره‌کاری و سردرگمی کارکنان کاسته و موجب افزایش بهره‌وری در سازمان شود.

جمع آوری و حفظ اسناد

با وجود اتوماسیون و الکترونیکی شدن بسیاری از اسناد مورد استفاده در سازمان‌ها، همچنان بخش مهمی از اسناد به صورت فیزیکی تهیه و نگهداری می‌شوند. با استفاده از کشوهای فایلینگ می‌توانید برای جمع‌آوری، سازماندهی و حفظ این اسناد ابزار خوبی در اختیار داشته باشید. این موضوع به خصوص از حیث محافظت اسناد در برابر عوامل مخرب محیطی کمک زیادی کند.

مهمترین عوامل مخربی که سعی داریم از اسناد در برابر آن‌ها حفاظت کنیم باید به مواردی از قبیل آتش‌سوزی، رطوبت، حشرات و جوندگان موذی و حتی گرد و غبار و نور ماوراءبنفش (تابیده شده از نور طبیعی روز یا لامپ‌های فلوئورسنت) اشاره کرد.

انواع فایلینگ اداری

در ابتدای مقاله گفتیم که فایلینگ اداری برای استفاده به عنوان محفظه‌های نگهدارنده بهینه سازی شده است. با این حال برخی مدل‌ها در بازار ایران شناخته شده هستند. مهمترین این مدل‌ها شامل این موارد می‌شوند.

فایلینگ اداری آلپ

فایلینگ اداری آلپ نوعی فایلینگ است که دارای کشوها و درب‌های متعددی است. ارتفاع این مدل معمولا حدودا ۱۱۵ سانتی متر است. تنوع رنگی فایلینگ اداری آلپ بسیار زیاد است و می‌توانید در دیزاین‌های مختلف آن را سفارش دهید.

فایل های اداری آلبای

نوع دیگری از این فایلینگ‌ها مدل آلبا است که دارای ۴ فضای محصور می باشند. فایلینگ‌های آلبا برای ذخیره اسناد مورد استفاده قرار می‌گیرند. ارتفاع این مدل حدود ۱۱۲ سانتی متر است. این مدل هم قابلیت بازطراحی زیادی دارد.

فایلینگ های اداری مانترا و برانز

ویژگی این مدل از فایلینگ‌ها، استحکام بالای آن‌ها است. فایلینگ های اداری مانترا از بست و لولاهای مستحکمی بهره برده و برای بیشینه شدن دوام و مقاومت آن‌ها در برابر فشار و ضربه، حداکثر در ارتفاع ۷۵ سانتی متر ساخته می‌شوند. با این حال این فایلینگ‌ها به دلایل فنی تنها در رنگهای محدود امکان تولید را دارند.
بر خلاف فایلینگ‌های امنترا، فیلینگ‌های برانز امکان ساخت در ابعاد بزرگ را نیز دارند.

قیمت فایل اداری

قیمت فایلینگ‌های اداری می‌تواند متأثر از موارد مختلفی باشد. این عوامل شامل دیزاین، متریال مورد استفاده و امکانات اضافی مانند قفل است. پادایران به عنوان تولید کننده تجهیزات اداری ویژه‌ی مخاطبان پرمیوم و خاص، در قیمت‌گذاری برای محصولات خود همواره سعی در عرضه محصولاتی با کیفیت عالی، صرف نظر از هزینه‌ی تمام شده برای آن‌ها نموده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی و تولید تجهیزات اداری با ما در تماس باشید

close