بازگشت

آبان/19/00

اشتراک گذاری

معماری داخلی اداری – طراحی داخلی، اجرای دکوراسیون اداری مدرن

معماری داخلی اداری و دیزاین دکوراسیون اداری دفاتر، از مهم‌ترین استانداردهایی است که امروزه معتبرترین شرکت‌های جهان به آن توجه می‌کنند. شاید شما هم تا پیش از این دفاتر شرکت‌هایی مانند گوگل، دفاتر سرمایه‌گذاری وال‌استریت و حتی استارت‌اپ‌های معتبر و موفق ایرانی را دیده باشید.

چیزی که در تمام طراحی‌های معماری داخلی اداری این شرکت‌ها مشهود می‌باشد، حجم کار حرفه‌ای است؛ که روی طراحی داخلی محیط اداری آن‌ها انجام گردیده است.

(طراحی معماری داخلی اداری دفتر کار و ساختمان اداری، طراحی دکوراسیون اداری تخصصی و ایده آل، طراحی و اجرای دکوراسیون اداری با مشاوره رایگان در پادایران)

شرکت پادایران به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های معماری داخلی اداری و دیزاین در کشور این افتخار را دارد که ارائه‌دهنده کلیه خدمات مشاوره و اجرای پروژه‌های دفاتر کاری باشد. در این مقاله قصد داریم تا مهم‌ترین نکاتی که کارفرمایان و علاقمندان به معماری داخلی اداری فضاهای کار و محیط حرفه‌ای به آن نیاز دارند، را بازگو کنیم.

طراحی معماری داخلی اداری دفتر کار

شاید برخی از شما خوانندگان عزیز پیش از این، با مفاهیم بهداشت صنعتی (HSE) و افزایش بهره‌وری آشنایی داشته باشید. اما برای آن دسته از خوانندگانی که برای بار اول است این اصطلاحات را می‌شنوند، تعریف این واژه‌ها ضروری به نظر می‌رسد.

بهداشت صنعتی یا Health and Safety Environment شاخه‌ای از علم مدیریت است که به مطالعه تأثیر بهینه‌سازی محیط‌های کاری بر افزایش راندمان و بهبود نرخ بهره‌وری می‌پردازد. برخلاف انتظار بسیاری، معماری داخلی اداری هم از سرفصل‌های مورد مطالعه این رشته محسوب می‌شود. مطالعات هاثورن در قرن گذشته را می‌توان نقطه شروع اهمیت یافتن این موضوعات در علم مدیریت دانست.

در حال حاضر کلیه کارشناسان منابع انسانی و مهندسی بهره‌وری بر این نکته اتفاق نظر دارند که محیط‌های کار استاندارد تاثیری انکارناپذیر بر افزایش کیفیت کاری و کاهش فرسودگی شغلی کارکنان دارد. همچنین دفتر کاری با طراحی زیبا، می‌تواند به بهبود وجهه شرکت شما کمک زیادی کند.

با این حال نکته‌ای که ذکر آن ضروری به نظر می‌رسد، اهمیت برون‌سپاری معماری داخلی اداری به متخصصان این حرفه است. برخلاف محیط منزل که می‌توانید خود و بر اساس سلیقه شخصی چیدمان آن را تعیین کنید، محیط‌های کاری نیازمند رعایت نکات خاصی است. این نکات در حقیقت تخصصی حرفه‌ای محسوب شده و هر کسی نخواهد توانست معیارهای تجهیزات اداری آن را به خوبی طراحی و اجرا کند.

پیشنهاد مطالعه: شما عزیزان می‌توانید با مطالعه بخش طراحی و تولید تجهیزات اداری با روند کاری پادایران بیشتر آشنا شوید.

مزایای معماری داخلی اداری لاکچری چیست ؟

مهم‌ترین مزیت‌هایی که می‌توانید با بهینه سازی و دیزاین داخلی دفتر خود به دست آورید را می‌توان در این محورها خلاصه کرد:

_ طراحی ارگونومیک و سازگار با خصوصیات بیولوژیکی انسان برای رسیدن به بیشترین بازدهی

_ رضایت‌مندی کارکنان از حضور در محل کار و کاهش خستگی؛ در نتیجه کاهش نرخ‌های خروج نیروها و یا اشتباهات انسانی در اثر این مسئله

_ حفظ منافع سازمان و بنگاه‌ها با طراحی داخلی حرفه‌ای؛ با طراحی تخصصی محیط داخلی ساختمان اداری، نه تنها به بهبود وجهه برند خود کمک زیادی می‌کنید، بلکه خواهید توانست اعتماد مشتریان را به اعتبار کسب و کارتان افزایش دهید.

ویژگی های معماری داخلی ساختمان اداری

معماری داخلی اداری هر سازمان در حقیقت باید معرف فرهنگ سازمانی و هویت آن‌ها و حتی برند ارائه‌شده باشد. معماری داخلی اداری ساختمان نه تنها باید جوی حرفه‌ای را منعکس کند؛ بلکه باعث ایجاد حس خصومت در حضار نگردد. بالعکس هدف ایجاد فضایی دوستانه و گرم است. این تناقض دقیقا گره‌گاهی است که کار دیزاینر و معمار داخلی حول آن تعریف می‌شود.

محصولا آریو

نکات مهم طراحی دکوراسیون و معماری داخلی اداری

مهم‌ترین ویژگی‌های محیط‌های اداری به این شرح هستند:

_ اجتناب از نورپردازی شدید و یک دست

_ حفظ حریم خصوصی کارکنان در عین اجتناب از طراحی بسته و گیج‌کننده 

_ کمک به ایجاد ارتباطات و همکاری‌های موثرتر درون سازمانی

_ ایجاد احساس تکریم و استقبال از ارباب رجوع

رنگ در دکوراسیون داخلی اداری

یکی از موارد مهمی که باید در دکوراسیون داخلی اداری به آن توجه نمود، اهمیت کاربرد رنگ‌ها و نورپردازی است. شاید تا پیش از این هم خودتان متوجه رعایت برخی نکات در انتخاب تم رنگی محیط‌های مختلف، شده باشید.

برای مثال رستوران‌های فست فود معمولا از رنگ قرمز به وفور استفاده می‌کنند. در حالی که محیط‌های اداری از رنگ دیوارهای خاکستری بهره می‌برند. به کافه‌ها هم توصیه می‌شود محیطی با تم کرمی یا قهوه‌ای را انتخاب کنند.

دلیل این موضوع، اثر هر یک از این رنگ‌ها در روانشناسی افراد و رفتار انسانی است. گفته شده است؛ که رنگ خاکستری، رسمیت و حرفه‌ای بودن محیط کار را تداعی می‌کند. در حالی که رنگ قرمز کاری می‌کند تا افراد حاضر در محیط علاقه پیدا کنند تا محیط یاد شده را ترک کنند.

نورپردازی در معماری داخلی اداری

در بحث نورپردازی هم هدف ما افزایش راندمان کارکنان است. بهترین نور برای کار، نور طبیعی روز محسوب می‌شود. برای استفاده بهینه از نور روز، باید سعی شود تا با حذف دیوارها و پارتیشن‌های اضافی و حتی استفاده از مواد شفاف مانند شیشه، جریان نور را در محیط بیشینه کنیم. 

با این حال، ممکن است همیشه استفاده از نور طبیعی میسر نباشد. در این صورت باید نوع و رنگ نورپردازی در محیط کار و معماری داخلی اداری متناسب با شرایط هر محیط بهینه شود. برای محیط‌های اداری بهترین نور، نورهای سرد است. این نورها باعث تحریک هشیاری افراد می‌توانند باعث بهبود عملکرد شوند. البته جزئیات این موضوع شرح زیادی را می‌طلبد که در این نوشتار قابل بیان نیست.

بهترین چیدمان مبلمان اداری

شاید شما هم تاکنون اصطلاح فنگ شویی را شنیده باشید. فنگ شویی فلسفه باستانی چینی است؛ که در همه حوزه‌های چینش مبلمان اداری دستورات جالبی دارد. با این حال، ایده‌های فنگ شویی در مورد معماری داخلی اداری و غیر اداری در دوران جدید مورد توجه قرار گرفت. فنگ شویی تفکری مبتنی بر مینیمالیسم و حذف کلیه اجزای اضافی است و از این نظر با مکتب باهاوس شباهت دارد.

در امر مدیریت کارگاه‌های حرفه‌ای در علم مدیریت و کایزن هم چیدمان و معماری داخلی اداری مورد توجه قرار گرفته است. چیدمان اداری باید نه تنها به گونه‌ای باشد که از انجام حرکات اضافی و اتلاف (موداها) جلوگیری کند، بلکه باید بتواند به تقویت روحیه کارکنان با ارضای حس زیباحسیک (Aesthetic) آنان کمک کند.

انواع دکوراسیون داخلی مبلمان اداری

برای رسیدن به این هدف تا کنون تلاش‌های زیادی انجام گرفته است و در نتیجه، مکتب‌های زیادی در معماری داخلی اداری و غیر اداری تا کنون پدیدار شده است. برخی از این مکاتب در میان ایرانیان محبوبیت زیادی دارد؛ در حالی که برخی دیگر نیز ناشناخته محسوب می‌شوند. برخی نیز با وجود محبوبیت، با نام خود در میان مردم شناخته نشده‌اند. به همین دلیل در این قسمت به اختصار به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

پیشنهاد مطالعه: پیشنهاد ما به شما عزیزان قبل از خرید مبلمان اداری، دریافت مشاوره از شرکت پادایران است پادایران بیش از 50 سال است که در زمینه تولید مبلمان اداری و دیگر تجهیزات محیط کار تخصص دارد.

طراحی داخلی اداری کلاسیک

پیش از ادامه بد نیست بفهمیم منظور از طراحی کلاسیک در معماری داخلی اداری چیست. در واقع، کلاسیک می‌تواند به معانی مختلفی اشاره کند. با این حال وقتی از طراحی داخلی کلاسیک صحبت می‌کنیم، معمولا منظورمان ترکیبی از سبک‌های ویکتوریایی، انتقالی و دیگر موتیف‌های شناخته شده است. طراحی کلاسیک، طراحی‌ای محافظه‌کارانه محسوب شده و برای دفاتر با درجه رسمیت بالا مناسب است.

معماری داخلی اداری مدرن

طراحی داخلی اداری اتاق مدیریت

یکی از فضاهایی که در آن تقاضا برای طراحی معماری داخلی اداری کلاسیک بسیار پررنگ است، طراحی داخلی اتاق مدیریت می‌باشد. طراحی اتاق‌های مدیریت بسته به نوع سازمان و خواسته‌های مدیریت می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در برخی از دفاتر، اتاق مدیریت باید جوی کاریزماتیک را بر حضار القا کند؛ در حالی که در برخی سازمان‌ها تاکید بر فضایی گرم و صمیمی مطرح باشد.

طراحی داخلی لابی اداری

لابی اداری یکی از قسمت‌های مهم هر اداره محسوب می‌شود. لابی را می‌توان به نوعی پیشانی و اولین تصویری دانست که هر بازدید کننده از سازمان با آن رو به رو می‌شود. به همین دلیل باید در طراحی داخلی لابی و معماری آن دقت زیادی را در نظر گرفت. علاوه بر آن در سازمان‌های مدرن، لابی را به عنوان قلب هر شرکت در نظر گرفته و آن را به عنوان محیطی مناسب تعامل برای میان کارکنان ارزیابی می‌کنند.

چیدمان سنتی دفاتر کار

با این حال نباید طراحی کلاسیک را با چیدمان و معماری داخلی اداری سنتی اشتباه بگیریم؛ زیرا در حالی که طراحی کلاسیک یک رویکرد و سبک است، ارنجمنت سنتی فلسفه‌ای در ارتباطات میان سازمانی محسوب می‌شود. چیدمان سنتی دفتر کار در مقابل چیدمان‌های مدرن قرار گرفته و به واقع منقضی محسوب می‌شوند. در چیدمان انسانی جایی برای روابط میان فردی کارکنان در نظر گرفته نشده و از این نظر ضعیف به شمار می‌رود.

دیگر انواع معماری داخلی دفتر اداری

در دوره معاصر، با گسترش و شکوفایی اقتصاد، ادارات توانستند بیشترین سهم از نیروهای انسانی متخصص را به خود اختصاص دهند. از سویی دیگر با افزایش رقابت اقتصادی میان سازمان‌ها و نیز، مطرح شدن تئوری‌های جدید مدیریت نیروی انسانی و بهداشت محیط کار، سبک‌های متنوعی از معماری داخلی اداری شروع به مطرح شدن کرد.

ایده طراحی دکوراسیون داخلی اداری

حتما شما به عنوان فردی که به دنبال طراحی و دیزاین دکوراسیون معماری داخلی اداره خود می‌باشد، ایده‌های زیادی دارید. ایده طراحی دکوراسیون داخلی اگر خلاقانه و با پیروی از سبک‌های شناخته‌شده باشد، بیشترین کمک را به جلوه بخشیدن به محیط می‌کند. در این بخش طرح‌ها و ایده‌های پیشنهادی جهت دیزاین معماری داخلی اداری را مطرح کرده‌ایم.

دکوراسیون داخلی واحد اداری با پلان باز

یکی از سبک‌های محبوب در جهان، طراحی داخلی اداری با پلان باز است. در پلان باز، دیواره‌ها و پارتیشن‌ اداری میان کارکنان حذف شده و کلیه افراد درون یک محیط بزرگ در کنار یکدیگر به فعالیت می‌پردازند. این پلان با وجود مزایایی که دارد، از معایبی هم رنج می‌برد. مزایای مهم این سبک شامل ایجاد همکاری موثر میان کارکنان و تسهیل نظارت درون سازمانی برای مدیران است.

با این وجود از معایب این پلان باید به اپیدمی سریع بیماری‌های فصلی و نیز، حواس‌پرتی حین کار اشاره کرد. به همین دلیل گاهی پلان‌های پارتیشن‌دار یا دیگر پلان‌ها برای برخی سازمان‌ها در نظر گرفته می‌شود.

چیدمان دفتر کار مبتنی بر تیم

چیدمان تیمی در واقع، ترکیبی از پلان‌های قدیمی سلولی و پلان باز است. در این پلان، به هر تیم، فضای کار اختصاصی تخصیص داده شده تا بتوانند روی پروژه‌های تیم با تعامل کامل و بدون مزاحمت برای دیگر تیم‌ها کار کنند. تفاوت این پلان با پلان هیبریدی را باید عدم استفاده از پارتیشن اداری میان میز کنفرانس گروه‌ها برشمرد.

طرح آفیس هیبریدی

طرح پلان هیبریدی به واقع مدرن‌ترین پلان برای ادارات است. این پلان برای شرکت‌های با سطح تخصص بالا بسیار مناسب هستند. با این وجود پلان هیبریدی ممکن است معایب خود را نیز داشته باشند. از جمله معایب این پلن، نیاز اختصاص فضای بسیار زیاد زیربنا است.

طراحی دفاتر اشتراکی

دفاتر کار اشتراکی را نمی‌توان به واقع یک محیط کاملا رسمی و حرفه‌ای به حساب آورد. در این پلان، محیط به گونه‌ای طراحی شده که تیم‌های مختلف بتوانند بدون مزاحمت عمده برای دیگر تیم‌ها به صورت مشترک از آن استفاده کنند. این محیط‌ها برای کار افراد فریلنسر بهینه شده و آن‌ها می‌توانند با پرداخت هزینه‌هایی به صورت موقت از آن استفاده کنند.

چیدمان اتاقکی یا کابین

چیدمان اتاقکی یا کابین را باید تولد دوباره پلان سنتی دانست. این پلان مناسب سازمان‌هایی است که کارکنان آن‌ها نیاز به فضای اختصاصی و تمرکز بالا حین فعالیت دارند.

در چه طراحی داخلی اداری با چوب کار می شود؟

یکی دیگر از سوالاتی که خیلی از کارفرمایان ما پرسشگر آن هستند، نحوه استفاده از مصالح گوناگون از جمله سنگ، سیمان و چوب در معماری داخلی اداری است. در این میان چوب را باید در کنار سنگ، از محبوب‌ترین مصالح در طراحی داخلی اداری دانست.

تفاوت این دو ماده در آن است که سنگ، ماده‌ای گران قیمت و مناسب برای دفاتر لاکچری است؛ در حالی که چوب متریالی مدرن و ایجاد کننده فضایی دوستانه و گرم است. از چوب می‌توان به صور گوناگونی استفاده کرد. مهم‌ترین سبک‌های معماری داخلی اداری که از چوب در آن‌ها استفاده می‌شود، سبک‌های زیر هستند:

سبک روستیک Rustic

در واقع هویت سبک روستیک را باید استفاده گسترده از چوب دانست. این سبک در واقع الهام گرفته از طراحی مینیمالیستی روستایی اروپایی است. دیگر مشخصه‌های این سبک را باید استفاده از طیف‌های مختلف چوب بدون منبت‌کاری یا پرداخت به خصوص و استفاده از الیاف طبیعی مانند چرم یا پارچه‌های پشمی و نخی دانست.

سبک انگلیسی یا ویکتوریایی

این سبک، سبکی نام‌آشنا و شناخته شده در میان ایرانیان است؛ که همگی با آن‌ها آشنایی داریم. از چوب در این سبک نیز می‌توان استفاده کرد. معمولا این استفاده به صورت کاربرد در مبلمان، میز مدیریت و دیواره‌های اتاق است. البته استفاده از کاغذ دیواری‌های پرنقش و نگار و اکسسوری‌های تزئینی لوکس و چینی هم از مشخصه‌های این سبک محسوب می‌گردند.

سبک مینیمالیستی یا مینیمال

سبک مینیمال را به واقع باید سبکی در تضاد با سبک ویکتوریایی در نظر گرفت. این سبک همان طور که از نام آن بر می‌آید، بر حذف کلیه مشخصه‌های اضافی از محیط تاکید دارد. سبک مینیمال از چوب به صورت محدود و به شکل المان شکننده‌ی سردی محیط استفاده می‌کند.

سبک اسکاندیناویایی Scandinavian

سبک اسکاندیناویایی همان طور که از نام آن بر می‌آید، سبکی است که در کشورهای حوزه نوردیک معرفی شده و توسعه یافت. اسکاندیناویایی از نظر بصری چیزی میان سبک‌های مینیمالیستیک و روستیک به شمار می‌رود. مشخصه‌های این سبک شامل استفاده گسترده از رنگ سفید و در عین حال، فراهم آوردن محیطی گرم و زیبا است.

سبک باهاوس Bauhaus

سبک باهاوس توسط یک مدرسه معماری و هنر به همین نام ایجاد گردید. این سبک، سبکی آلمانی بوده و فلسفه آن، مینیمالیسم و هر چه بیشتر کاربردی کردن طراحی‌ها بود. با این حال این سبک مشخصه‌های دیگری نیز دارد. این مشخصه‌ها شامل:

_ ترجیح عدم تقارن به تقارن

_ تمرکز بر طراحی ساده‌، منطقی و کاربردی

_ استفاده گسترده از فولاد، شیشه، بتن و سایر مواد مدرن

_ تاکید بر اشکال هندسی ساده مانند مثلث، مربع و دایره

لازم به ذکر است که باهاوس نه یک سبک معماری داخلی اداری یا ساختمانی، که یک سبک و فلسفه در دیزاین به شمار می‌رود.

پیشنهاد مطالعه: آیا برای دیزاین محیط کار خود نیاز به مشاره دکوراسیون داخلی اداری دارید؟

تاثیر فنگ شویی در محیط اداری و روحیه کارکنان

سبک صنعتی Industrial

سبک صنعتی همان طور که از نام آن بر م‌اید، سبکی در معماری داخلی اداری است که در آن سعی در شبیه‌سازی و الهام از محیط‌های صنعتی را داریم. مشخصه‌های این سبک شامل استفاده از سیمان بدون پوشش، فلز و المان‌ها و موتیف‌های صنعتی است.

سبک استیم پانک Steampunk

سبک استیم پانک یک سبک ناشناخته میان ایرانیان و بسیار جذاب است. این سبک را باید به واقع، الهام گرفته از انقلاب صنعتی بریتانیا و زیبایی شناختی سای-فای دانست. اگر بخواهیم ساده بگوییم، این سبک ترکیب سبک‌های گوتیک، ویکتوریایی و صنعتی است.

سبک نئوکلاسیک Neoclassical

پیش از این سبک کلاسیک در معماری داخلی اداری را مورد بررسی قرار دادیم. باید گفت درکی که بیشتر مردم از سبک کلاسیک دارد، در واقع همان سبکی است که دیزاینرها و معماران به عنوان سبک نئوکلاسیک می‌شناسیم. این سبک در قرن هجده و در اروپا پدیدار شده و هدف آن، الهام از طراحی‌های رنسانس و ادامه راه آن‌ها در الهام گیری از معماری رومی بود.

سبک انتقالی ترانزیشنال Transitional

سبک انتقالی در واقع برداشت اهالی ایالات متحده از سبک نئوکلاسیسم بود. این سبک کمی از جزئیات سبک یاد شده کاسته و آن را ساده‌تر، خودمانی‌تر و گرم‌تر کرده است.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق اداری کوچک

اگر بخواهیم به معرفی سبک‌های بی‌شمار ارائه شده در جهان دیزاین ادامه دهیم، سخن بی‌اندازه به درازا خواهد کشید. از جمله دیگر سبک‌های مهم معماری داخلی اداری باید به سبک‌های سبک وینتیج Vintage، آرت مدرن Art Modern، آرت نوو Art Nouveau، کاتج Cottage، دایرکتوری Directoire و سبک رنسانس آلمانی Dutch Renaissance اشاره کرد. 

با این حال، مهم‌ترین نیاز کارفرمایان اداری، توانایی طراحی دکوراسیون داخلی اتاق اداری کوچک است. در شرایط کنونی و قیمت بالای املاک تجاری، هر شرکت و سازمان علاقه‌مند است تا بهترین استفاده را از محیط خود ببرد. این را باید یکی از مأموریت‌های هر متخصص معماری داخلی اداری دانست. در اتاق‌های اداری کوچک باید:

_ تمام اجزای اضافی حذف شوند.

_ اصول کایزن در نظر گرفته شوند.

_ از رنگ‌های روشن در متریال و دیواره‌های فضا بهره گرفته شود.

تخصصی ترین خدمات طراحی معماری داخلی اداری

همان گونه که ملاحظه کردید طراحی معماری داخلی اداری ساختمان می‌تواند جنبه‌های بسیاری داشته باشد. البته این امر فقط در مرحله‌ی دانش تخصصی متوقف نمی‌ماند و در اجرا نیز نیازمند تخصص و تجربه به کارگیری دانش هستیم. شرکت پادایران این افتخار را دارد که با بهره‌گیری از نیروهای متخصص خود در زمینه طراحی محیط و معماری داخلی اداری، توانایی ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین پلان‌ها را داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به کارشناسان فروش شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران تماس گرفته و یا از دیگر مقالات همین سایت بهره ببرید. اگر سوالی در رابطه دارید نیز لطفا آن را در همین صفحه کامنت کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

طراحی معماری داخلی اداری چگونه انجام می شود؟

طراحی دکوراسیون داخلی ابتدا با بررسی حرفه و شناخت نیازهای شما در محیط کار، شروع می‌شود. پلان و نقشه اولیه توسط تیم حرفه‌ای طراحان و دیزاینرهای بروز، به کارفرما ارائه می‌شود. با اضافه کردن سلایق و ایده‌های کارفرما، پلان نهایی در تصویر سه بعدی به شما ارائه می‌شود تا جلوه دفتر کار خود را بعد از دیزاین شدن ببینید.

برای طراحی معماری داخلی اداری شرکت، چقدر سرمایه نیاز است؟

مجموعه پادایران با بررسی تمامی جوانب و پتانسیل‌های محیط اداری، برای شما چند مدل و ایده برای طراحی داخلی ارائه می‌دهد. هر کدام از این طراحی‌ها می‌توانند بنا بر سلیقه و خواسته کارفرما تغییر کنند، سبک دلخواه شما در تمامی موارد لحاظ شود و هزینه نهایی مطابق بودجه شما تعیین گردد. برای دریافت اطلاعات در مورد 0 تا 100 هزینه طراحی داخلی اداری، با واتساپ پادایران در تماس باشید.

چگونه طراحی داخلی اداری یاد بگیریم؟

برای اینکه بتوانید در زمینه طراحی داخلی اداری خودتان فعالیت کنید، لازم است تا مدل‌های زیادی از انواع سبک های معماری داخلی اداری مشاهده کنید. اینکه چشم و دید شما نسبت به انواع سبک های طراحی محیط کار آشنا باشد، در ایجاد خلاقیت و ایده بسیار کمک می‌کند. برای اینکه در طراحی داخلی اداری مهارت کسب کنید، می‌توانید از مشاوره داخلی اداری پادایران استفاده کنید.

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام