بازگشت

شهریور/31/00

اشتراک گذاری

باید و نبایدهای انتخاب میز مدیریت مناسب

اگر قصد انتخاب میز مدیریت مناسب و خرید مبلمان اداری دارید، تا انتهای این مطلب که به همت تیم تولید محتوای شرکت طراحی تجهیزات اداری پادایران فراهم شده است، با ما همراه باشید.

ویژگی های میز مدیریت

اتاق کار رییس یا مدیر یک مجموعه یکی از مهم ترین بخش‌های آن واحد اداری است. چیدمان این اتاق از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به همین دلیل برای انتخاب و خرید مبلمان اداری این اتاق که میز ریاست مهم‌ترین بخش آن است باید دقت نظر و سلیقه بسیاری به خرج داد.

اگر جزو آن دسته افراد هستید که زیبایی را در سادگی می‌بینند، برای انتخاب میز مدیریت این علاقه را پشت در بگذارید و وارد اتاق یک مدیر شود. اتاق مدیر یا رییس یک شرکت برای حفظ پرستیژ و ابلاغ جایگاه برتر شخص مدیر نباید چندان ساده و بی آلایش باشد. برای انتخاب میز مدیریت باید نکاتی را مد نظر قرار دهید.

چنانچه قصد انتخاب و خرید مبلمان اداری را دارید پیشنهاد می کنیم مقاله دانستنی‌های انتخاب صندلی اداری مناسب از بلاگ شرکت طراحی تجهیزات اداری پادایران را نیز مطالعه کنید.

۱: میز مدیریت نباید شبیه میز سایر کارمندان باشد

مبلمان اداری بخش کارمندی معمولا ساده انتخاب می‌شود. به این دلیل که همه می کوشند تا حد امکان از شلوغ شدن فضایی که قرار است تمام روز در آن کار کنند و با ارباب رجوع هم در تماس باشند بکاهند.

همچنین کارمندان معمولا لوازم کار زیادی دارند و برخی از لوازم شخصی مانند گوشی تلفن همراه، ماگ، دفترچه یادداشت و حتی کیف‌شان را هم روی میز می‌گذارند. از این رو اغلب میز کارمندی را ساده و بدون طرح انتخاب می‌کنند.

میز مدیریت برخلاف میز کارمندی نباید ساده باشد. در این اتاق فقط یک نفر به صورت ثابت حضور دارد و وقتی شخصی برای صحبت کردن با او (برگزاری جلسه کاری، اخذ قرارداد، جلسات جذب سرمایه‌گذار و…) وارد این اتاق می‌شود باید از دیدن شکوه میز مدیریت شگفت‌زده شود.

یعنی متفاوت بودن میز مدیر مجموعه باید به گونه ای ملموس باشد که در همان نگاه اول توجه افراد را جلب کند.

۲: میز مدیریت نباید به هر رنگی باشد

انتخاب رنگ میز مدیریت دومین نکته‌ای است که باید به آن توجه شود. بهتر است میز مدیرت به رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای و سیاه باشد. این رنگ‌ها که به رنگ سنگین و موجه نیز مشهور هستند بهترین گزینه برای ابهت و وقار بخشیدن به اتاق مدیر هستند.

درست است که در دکوراسیون مدرن به استفاده از رنگ‌های شاد برای انرژی بخشیدن به فضا توصیه می‌شود، اما بهتر است میز مدیر در رنگ‌های قرمز، زرد، سبز و سایر رنگ های روشن انتخاب نشود.

این رنگ‌ها فضا را ساده و صمیمی و دوستانه نشان می‌دهند. درحالی که هیچ لزومی ندارد اتاق مدیریت چنین حسی را منعکس کند.

۳: میز مدیریت باید باتوجه به سبک چیدمان اتاق انتخاب شود

اگر می‌پرسید میز مدیریت باید مدرن باشد یا کلاسیک؟ بهتر است به چیدمان اتاق و سایر مبلمانی که در آن استفاده شده است دقت کنید.

رنگ و طرح دیوارها، کفپوش‌ها، سقف، نوع و مدل پرده و پنجره‌ها، کتابخانه، شلف، میز مقابل میز مدیر (میز مهمان)، صندلی‌ها و … همه باید از یک سبک پیروی کنند.

رنگ مناسب میز مدیریت

برای انتخاب سبک به مساحت اتاق توجه کنید. اگر اتاق مدیریت بزرگ است، بهتر است سبک کلاسیک را انتخاب کنید. انتخاب یک میز مدیرت کلاسیک به رنگ قهوه‌ای با سایر مبلمان حاضر در اتاق بهترین گزینه پیش روی شما است. میزی با طراحی کلاسیک در یک فضای وسیع، جلوه‌ای زیبا و باشکوه و با ابهت در نگاه بیننده ایجاد می‌کند.

در مقابل اگر فضای کوچکی را به اتاق مدیریت اختصاص داده اید، بهتر است از یک میز مدرن که بسیار ساده و بدون طرح است استفاده کنید.

در این مورد هم تاکید می کنیم که رنگ قهوه‌ای گزینه مناسب‌تری است. میزهای مدرن طراحی ظریف و مفید و مختصری دارند که با همین سادگی زیبایی و خاص بودن را به اتاق مدیریت اهدا می کنند.

۴: ملزومات میز مدیریت باید همرنگ با آن باشند

هنگام خرید میز مدیریت معمولا پیشنهاد می‌دهند که تعدادی از ملزومات آن را هم همراهش خریداری کنید. جا قلمی، پانچ، پایه تقویم، استند کاغذ یادداشت، استند مهر و… از جمله ملزومات میز مدیرت هستند.

تصور کنید که همه این‌ها همرنگ و شبیه به طراحی و ساختار میز باشند تا متوجه تاثیری که بر ظاهر اتاق دارند شوید.

خرید مبلمان اداری از پادایران

چنانچه قصد دارید یک میز مدیرت پرطمطراق و با ابهت انتخاب کنید، اما بین مدل‌های موجود در بازار مردد هستید و موفق به انتخاب نشده‌اید، یا نمی‌دانید کدام یک از مدل‌های موجود با دکوراسیون فضای شما همخوانی دارند می‌توانید با تیم طراح و پشتیبانی شرکت طراحی تجهیزات اداری پادایران در ارتباط باشید.

پادایران با چندین سال سابقه کار در زمینه طراحی و تولید و فروش مبلمان اداری، آماده خدمت‌رسانی به شماست.

در شبکه های اجتماعی نیز می توانید با ما همراه باشید تا از جدیدترین طراحی ها در حوزه تجهیزات اداری پادایران آشنا شوید.

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام