بازگشت

آبان/17/00

اشتراک گذاری

دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری نیاز به تخصص و مهارت دارد و با طراحی دکوراسیون منزل متفاوت است. دکوراسیون اداری باید رسمی و در عین حال با هر سلیقه ای ارتباط برقرار کند و همچنین جذاب و دلنشین باشد و همچنین برای کارکنان محیطی دلچسب ایجاد کند، تا با افزایش رضایت از محل کار خود راندمان کاری افزایش پیدا کند.

رنگ بندی و نحوه چیدمان در هر صنفی با توجه به روانشناسی مخاطبان انتخاب می شود و بهتر است نوع دکوراسیون با کاربری سازمان و نوع محصولی که ارائه می دهد متناسب باشد.

چه عوامل بر زیبایی دکوراسیون داخلی موثر هستند؟

نوع سبک بکار رفته در طراحی محیط از مهمترین عامل زیبا شدن ساختار یک دکوراسیون اداری است. در گذشته به معماری مکان های عمومی دقت زیادی می شد و با ریزه کاری و ظرافت کار انجام می گرفت. طراح باید توانمندی در ایجاد طرح های نو و بی نقص و با توجه به خواسته های کارفرما را دارا باشد.

برای داشتن دفتر کار مدرن و لوکس باید نکاتی از قبیل ایجاد پارتیشن اداری زیبا و کم ارتفاع و با رنگ بندی متناسب با علم روانشناسی که باعث افزایش روحیه و کارایی کارکنان شود. یکی دیگر از نکات مهم در طراحی در نظر گرفتن مکانی مناسب برای دریافت نور از بیرون است. در نظر داشته باشید که فضای اداری باید رسمی بودن خود را حفظ کند که نحوه چیدمان و نوع مبلمان اداری در این امر تاثیر گذار است.

طراحی-دکوراسیون

نکاتی که باعث زیبا به نظر رسیدن دکوراسیون اداری می شود. 

بکار گرفتن متریال فلز و مبلمان مشکی باعث رسمی شدن محیط می شود که این رنگ بندی در کنار رنگ قرمز جلوه زیبایی به به محیط می دهد. یکی از مواردی که باید به آن دقت داشته باشید بحث نظافت مبلمان فضای اداری است، به دلیل رفت آمد زیاد باعث کثیف شدن دکوراسیون خواهد شد، استفاده از مبلمان چربی علاوه بر زیبایی باعث راحتی در نظافت می شود.

تاثیر دکوراسیون اداری بر راندمان عملکرد سازمان

یکی از مواردی که از نظر روانشناسی باعث افزایش راندمان کاری کارکنان و جذب مشتری بیشتر می شود، طراحی محیط است. اگر طراحی داخلی محیط کار به درستی انجام گیرد باعث افزایش راندمان و رضایت شغلی برای کارکنان خواهد شد. دکوراسیون اداری و بهینه سازی محیط باعث می شود که از حداقل فضا بیشترین استفاده را برد.

انجام چه کارهایی باعث افزایش کیفیت دفتر کار می شود؟

استفاده از ارتباط درون دفتر با بیرون که از طریق پنجره و جداره ها میسر می شود. استفاده از گل و گیاه، ایجاد یک فضای سبز، استفاده از آبنما داشتن یک هارمونی طرح و رنگ که می توانید از رنگ سازمانی برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری مورد استفاده قرار گیرد و مناسب با رسالت سازمان باشد.

مبلمان اداری چگونه می باشد؟

تجهیزاتی که برای فضای اداری مورد استفاده قرار می گیرد مبلمان اداری می گوییم. هدف از ایجاد این عناصر و تجهیزات انجام راحت تر امور کاری است که این تجهیزات اداری میتواند میز (میز مدیریت، میز کنفرانس و ..) و صندلی، انواع پارتیشن ها باشد. همانطور که گفتیم به کارگیری درست مبلمان و تجهیزات برای دکوراسیون اداری باعث بهبود روند کاری و ایجاد شوق و انگیزه در کارکنان می شود. در نتیجه برای انتخاب مبلمان اداری و تجهیزات دکوراسیون داخلی باید اطلاعات کاملی در ارتباط با ویژگی های مبلمان اداری و سازمان ها داشته باشید.

ما در پادیران مبلمان اداری را متناسب با فضا، نوع فعالیت و سبک شما طراحی و اجرا می کنیم.

تاثیر نورپردازی و رنگ در زیبایی دفتر کار

نورپردازی محیط کار برای زیبا به نظر رسیدن محیط دکوراسیون اداری بسیار اهمیت دارد. نور باید به گونه ای باشد که ایجاد سایه های نامناسب بتواند روشنایی لازم را برای میز کار و کنفرانس فراهم کند و همچنین پرسنل نور کافی برای میز کار خود را داشته باشند. می توانید از نورپردازی موضعی برای تامین نور و روشنایی سطح کار استفاده کنید.

یکی از مهم ترین عنصر هایی که در زیبایی دکوراسیون اداری تاثیر بسیار زیادی دارد رنگ محیط است. استفاده از رنگ های ساده و شیک در دیوار ها و مبلمان محیط تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد، برای انتخاب رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی باید شناختی در مورد فعالیت خود و همچنین رنگ سازمانی که دارید داشته باشید.

از این نوع رنگ می توانید برای طراحی دیوارها و کمد استفاده کرد. رنگ سازمانی برای هر سازمان مهمترین معیار برای رنگ دکوراسیون اداری می باشد و با استفاده از تکنیک های رنگ بندی محیط کار خود را دیزاین می کنید.

اتاق مدیریت باید چه شرایطی داشته باشد

اتاق مدیریت در هر اداره و سازمانی باید ساکت و آرامش داشته باشد و دور از صداهای مزاحم باشد. پس باید برای جداره ها و درب ورودی هر بخش تمهیدات لازم جهت عایق سازی صدا صورت گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری در ارتباط باشید. پادایران متخصص در امور طراحی و تولید مبلمان اداری و طراحی دکوراسیون داخلی است.

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام