بازگشت

شهریور/29/00

اشتراک گذاری

عوامل موثر در انتخاب شکل و اندازه میز کنفرانس

با توجه به گستردگی عوامل موثر در انتخاب شکل و اندازه میز کنفرانس بر آن شدیم تا در این مطلب از بلاگ شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری و تولید مبلمان اداری پادایران به توضیح این عوامل بپردازیم.

انواع میز کنفراس و ویژگی های آنها

اتاق کنفرانس یکی از بخش‌های مهم فضاهای اداری محسوب می‌شود. همه جلسات و سمینارهای داخلی یک شرکت، جلسات همکاری با سایر شرکت‌ها، جلسات معرفی و فروش محصولات به مدیران سایر شرکت‌ها، جلسات جذب سرمایه‌گذار و غیره در اتاق کنفرانس برگزار می‌شود.

از این رو مبلمان اداری این فضا گویای پرستیژ و هویت شرکت میزبان است و انتخاب آن اهمیت فراوانی دارد. میز کنفرانس یکی از اجزای مبلمان اداری است که برای افزایش کارایی، هنگام انتخاب آن باید به عوامل متعددی توجه شود.

امروزه میزهای کنفرانس در ابعاد گوناگون به شکل دایره، مربع، مستطیل و یو شکل تولید می‌شوند. هر یک از این‌ها کاربرد خاصی دارند که در این مطلب از بلاگ شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران باهم می‌خوانیم.

1: میز کنفرانس مربعی

میزهای کنفرانس مربعی معمولا برای فضاهای کاری بسیار کوچک که تعداد نیروهای کمی برای مشارکت در امور شرکت و تصمیم‌گیری‌های مهم دخیل هستند استفاده می‌شوند.

این مدل میز با قرار گرفتن در وسط اتاق کنفرانس، اغلب برای مشورت دو نفر یا نهایتا چهار نفر مناسب است. افرادی که دور این میز جمع می‌شوند در بیشتر مواقع آشنا هستند و رابطه صمیمانه‌ای با هم دارند. حضور فرد بیگانه در اتاق کنفرانس، فضا را کمی جدی‌تر می‌کند و این امر مستلزم آن است که میز کنفرانس بزرگتر و فضای اداری رسمی‌تری تدارک دیده شود.

بنابراین میز مربعی برای شرکتی که سرمایه‌گذار و همکار خارج از مجموعه ندارد و یا می‌خواهد به صورت شخصی و صمیمانه با سرمایه‌گذار یا خریدار دیدار کند، کاربرد دارد.

اگر قصد خرید مبلمان اداری و یا سایر تجهیزات اداری را دارید پیشنهاد می کنیم مقاله “هرآنچه باید هنگام انتخاب مبلمان اداری بدانیم” از بلاگ شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران را نیز مطالعه کنید.

2: میز کنفرانس مستعطیلی

میزهای کنفرانس مستعطیلی از گذشته بودند و همچنان جایگاه خود را حفظ کرده‌اند. این میزها فضای رسمی‌تری به اتاق کنفرانس می‌دهد. افراد بیشتری دور میز می‌نشینند. تعداد افراد به اندازه طول میز بستگی دارد و تا 40 نفر و بیشتر را پوشش می‌دهد.

در اتاق کنفرانس با میز مستعطیلی، فرصت مشارکت تعداد بیشتری در تصمیم گیری‌های شرکت فراهم می‌شود و به طور کلی برای مجموعه‌هایی که کارکنان بیشتری دارند مناسب است.

وجود یک میز مستعطیلی که رئیس در قسمت بالای آن می‌نشیند و بقیه اعضا در دو طرف آن روبه‌روی یکدیگر قرار می‌گیرند و برای دیدن رئیس اشراف کامل دارند، فضا را به خوبی برای یک گفتگوی پویا مهیا خواهد کرد.

3: میز کنفرانس دایره‌ای

میز کنفرانس مدل دایره‌ای تقریبا ویژگی‌های میز مربعی را دارد با این تفاوت که در دکوراسیون اداری مدرن کاربرد بیشتری دارد. میز دایره‌ای زاویه ندارد به همین دلیل فضای کمتری اشغال می‌کند؛ اما به دلیل بزرگ بودن صندلی‌های اداری اغلب بیشتر از دو نفر نمی‌توانند به راحتی دور آن بنشینند.

از میزهای دایره‌ای گاهی برای شرکت‌هایی که دو اتاق کنفرانس دارند استفاده می‌شود. به این شکل که رئیس با مدیر عامل یا هر فرد دیگری یک جلسه دو نفره در اتاق کوچک‌تری برگزار می‌کنند که میز این اتاق می‌تواند دایره‌ای باشد.

سپس برای ارائه تصمیمات اتخاذ شده به سایر کارکنان یا مشورت با آنها وارد اتاق کنفرانس بزرگتری می‌شوند که میز دیگری دارد.

4: میز کنفرانس U شکل

به نوعی می‌توان گفت میز کنفرانس U شکل جدیدترین و کاربردی‌ترین و کامل‌ترین مدل میز اتاق کنفرانس است. در این مدل، رئیس در قسمت بالای میز و سایر اعضا دور میز می‌نشینند.

انواع میز کنفرانس در اتاق کنفرانس و خرید مبلمان اداری پادایران

قسمت وسط میز باز است در این صورت فرد کنفرانس دهنده هنگام صحبت کردن می‌تواند برای جلب توجه حاضرین در قسمت میان میز راه برود و وقتی می‌خواهد شخصی را مخاطب قرار بدهد یا از او سوال بپرسد تا نزدیکی‌اش برود.

با این کار توجه سایرین را هم جلب می‌کند و مشارکت در جلسه بیشتر می‌شود. همچنین این میز برای کنفرانس‌های طولانی که نیاز به پذیرایی بیشتری دارند بهتر است. فردی که وظیفه پذیرایی از اعضای کنفرانس را به عهده دارد از قسمت وسط میز رفت و آمد می‌کند. در این صورت مجبور نیست از پشت سر افراد چای را روی میز بگذارد و مشکلات احتمالی نظیر ریختن چای روی شخص یا میز از بین می‌رود.

برای انتخاب این مدل میز، ابعاد اتاق کنفرانس خیلی مهم است و تا 50 نفر و چه بسا بیشتر می‌توانند در جلسات حضور داشته باشند.‌

جهت خرید مبلمان اداری و تجهیزات اداری و انتخاب بهترین نوع با توجه به فضای کاری خود می توانید از طریق شماره های تماس و یا شبکه های اجتماعی با کارشناسان شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران در ارتباط باشید.

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام