بازگشت

کران گستر | 1400

طراحی، تولید و تجهیز مبلمان اداری و پارتیشن های شرکت سرمایه کران گستر

پروژه طراحی و تولید و تجهیز مبلمان اداری و پارتیشن های شرکت سرمایه گذاری کران گستر واقع در برج اداری شمیران سنتر، یکی از پروژه هایی بود که شرکت پادایران در سال ۱۴۰۰ و با همکاری شرکت دیبا انجام داد.
در این پروژه یکی از عناصر اصلی که میبایست در تمام بخش های پروژه و در تمام جزئیات مبلمان اداری رعایت میشد، رنگ اصلی و غالب در پروژه بود.
با توجه به ماهیت اصلی شغل کارفرما که فعالیت در حوزه های مالی است، میبایست در تمام بخش های کاری این پروژه از کمد بایگانی، فایلینگ، کتابخانه و کمد دیواری در حجم زیاد استفاده میشد. همچنین این بخش از مبلمان اداری میبایست به صورتی طراحی و تولید شود که حجم بصری زیادی را اشغال نکرده و در عین حال انعطاف پذیری بالایی هم داشته باشد.

ویژگی های پروژه اداری شمیران سنتر

موقعیت جغرافیایی این دفتر که در یکی از طبقات بالای یک برج اداری در شمال تهران است این فرصت را فراهم می کرد تا در طراحی داخلی از نور طبیعی زیاد و چشم اندازهای جذاب نهایت استفاده را برد.
در نتیجه استفاده از پارتیشن های شیشه ای با لت های بزرگ یکی از اصول طراحی این پروژه است. برای ایجاد هماهنگی و هارمونی بیشتر در طراحی اداری تصمیم گرفته شد که تمام پروفیل های آلومینیومی پارتیشن های اداری استفاده شده در این پروژه، با پوشش الکترواستاتیک در کارخانه پادایران رنگ شوند. به همین خاطر تم رنگی سبز سدری در راهرو مشاهده می شود که در کنار گیاهان به کار رفته به چشم نواز شدن شرکت کمک می کند.
از دیگر ویژگی های این پروژه، استفاده از کمدهایی است که در کنار پنجره ها نصب شده و با تعبیه محل نشستن به یک مبلمان منعطف برای برگزاری جلسات کاری کوتاه و استفاده از قابلیت های محیطی تبدیل شده اند.

همچنین با توجه به استفاده از میز کارگروهی و تعبیه این محصولات در اپن آفیس ها و احتمال افزایش نویز در محیط، ضمن استفاده از متریال آکوستیک در بخش های مختلف مبلمان اداری، اتاق های جداگانه ای هم برای انجام فعالیت های نیازمند به تمرکز و سکوت به صورت جداگانه طراحی گردید.

طراح پروژه

طراحی این پروژه بوسیله شرکت دیبا و خانم مهندس لیلا عراقیان و آقای مهندس علیرضا بهزادیان انجام شده است.

اشتراک گذاری

پلان

پلان پروژه سرمایه گستر کران
فهرست مطالب