بازگشت

بهمن/24/00

اشتراک گذاری

طراحی لابی اداری

هنگام ورود به یک مجتمع اداری شیک و مدرن، طراحی لابی اداری ساختمان توجه ما را به خود جلب می‌کند. گاها از روی نحوه طراحی لابی اداری به سبک کاری شرکت و سلیقه کارفرما پی می‌بریم. یکی از مهم‌ترین فضاهای انتظار در یک مجتمع تجاری یا اداری، لابی مجموعه می‌باشد. 

در طراحی لابی اداری لازم است تا چند مورد کلیدی و طلایی را در نظر بگیرید تا بهترین جلوه از محیط اداری خود را نمایان کنید. در این مقاله از پادایران قصد داریم شما را با ایده‌های جدید و مد روز اروپا آشنا کنیم. همچنین می‌توانید در مورد نحوه طراحی لابی اداری در پادایران نیز بخوانید.

ایده پلان طراحی لابی اداری

ایده‌های پلان طراحی لابی ساختمان‌های اداری از ذوق هنری و سلیقه شخصی نشات می‌گیرند. طراحان و معماران داخلی با الهام گرفتن از زیباترین ابعاد طبیعت و آثار هنری می‌توانند خالق یک ایده نو در طراحی اداری باشند. البته بخش بزرگی از ایده پلان طراحی لابی اداری بنا به نیازها و جایگاه شرکت و سازمان چیده می‌شود. 

در واقع طراحی‌های جذاب و منحصر بفرد با توجه به ظرفیت‌های محیط داخلی اداری و قابلیت پاسخگویی به نیازهای شرکت تکمیل می‌شوند. در این بخش چند نمونه از ایده‌های پلان طراحی لابی اداری برای شما عزیزان قرار داده شده است.

تقسیم بندی فضا در طراحی لابی اداری

تقسیم بندی فضا در طراحی لابی اداری بنا به کاربری دقیق هر عنصر صورت می‌گیرد. این موضوع یعنی فضا سازی در لابی ساختمان اداری با اولویت بر داشتن بالاترین بازدهی در خدمت‌‌رسانی به مشتریان و مراجعه‌کنندگان صورت می‌گیرد. البته یک سری قاعده‌های کلی در تقسیم بندی فضای لابی وجود دارد. 

برای مثال قسمت‌های زیادی از لحاظ زیبایی شناختی برای قرارگیری کانتر نگهبانی مناسب هستند؛ اما بهترین مکان دقیقا کنار در ورودی لابی می‌باشد. گرچه ممکن است در برخی فضاها با توجه به شکل هندسی لابی، کانتر نگهبانی در انتهای لابی قرار گیرد؛ اما قاعده کلی این موضوع مشخص است.

پیشنهاد مطالعه: جهت دریافت مشاوره در زمینه دکوراسیون اداری می‌توانید با واتساپ پادایران در ارتباط باشید.

نورپردازی لابی ساختمان اداری

نورپردازی در هر طراحی و دیزاین می‌تواند با رعایت اصول آن بدون هزینه زیادی صورت گیرد. جالب اینجاست که بر خلاف دیگر موارد مهم در طراحی لابی اداری، رعایت این مورد تنها با هزینه‌ای کم می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در جلوه لابی ساختمان شما داشته باشد. نکته اصلی در نورپردازی لابی، هماهنگی بین نورهاست. نورپردازی اصولی و همزمان استفاده از تکنولوژی‌هایی مثل نورپردازی 3 بعدی، تاثیری بی نظیر بر جای می‌گذارد.

متریال ویژه طراحی لابی اداری

این که در طراحی لابی اداری از چه متریالی استفاده شود و یا رنگ غالب در مصالح شما چه رنگی باشد تا حد زیادی به سلیقه کارفرما برمی‌گردد. همچنین نوع فعالیت شرکت یا سازمان و اهداف آن در مواجه با مشتریان خود، همگی در انتخاب متریال ویژه طراحی لابی تاثیر دارند.

یک مورد دیگر که انتخاب شما در متریال را واضح‌تر می‌کند، تعیین بودجه و هزینه مورد نظرتان است. متریال مورد استفاده در طراحی لابی ساختمان بنا به بودجه سازمان می‌تواند تغییر کند. تنها باید توجه داشت که با هزینه‌های پایین نمی‌توان انتظار کیفیت بالایی داشت. همچنین بهتر است در انتخاب متریال و نحوه نورپردازی دقت کافی داشته باشید تا نمای نهایی کار جلوه مناسبی داشته باشد.

طراحی لابی ساختمان اداری با پادایران

برای خلق فضایی خارق العاده و منحصر بفرد لازم است تا تمامی آيتم‌ها را در کنار یکدیگر حفظ کنید. این موضوع یعنی طراح لابی اداری شما به کوچک‌ترین نکات مانند نحوه انعکاس نور روی متریال مورد استفاده نیز توجه کند. اینکه طراحان و معماران داخلی دانش و آگاهی کافی به سبک کاری شرکت داشته باشند و هنگام طراحی و دیزاین معماری داخلی اداری، به کاربری بخش‌های مختلف لابی نیز توجه داشته باشند، کار شما را آسان‌تر می‌کند.

شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران با بیش از 50 سال سابقه در طراحی و تولید تجهیزات اداری، همراه شماست تا بهترین ایده‌های طراحی لابی اداری را اجرا کند. طراحان پادایران با سابقه درخشان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی اداری، در طی این مسیر همراه شما خواهند بود.

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام