بازگشت

دیوارپوش آکوستیک

در این بخش از وب سایت پادایران، مرکز طراحی و تولید تجهیزات اداری و مبلمان اداری ایران، با ما همراه باشید تا با دیوارپوش آکوستیک و ویژگی های آن آشنا شوید.

ویژگی های دیوارپوش آکوستیک

اصلی ترین ویژگی دیوارپوش آکوستیک عایق بودن در برابر صوت است. پوشش های آکوستیک از پارچه هایی از جنس پلی استر و اولفین تولید می شوند.

در ساختار دیوارپوش آکوستیک از مواد خاصی استفاده شده که می توانند امواج صوتی را به خوبی جذب کنند. البته بدنه این دیوارپوش ها صوت را بازتاب می کنند و امواج صوتی از آن ها عبور نمی کنند و به این صورت صدا را در محیط نگه می دارند. تایل آکوستیک می تواند کیفیت صداهای تولید شده در ساختمان را هم بهبود بخشید.

پیشنهاد مطالعه: در مورد دیوارپوش های شیشه ای هم بخوانید.

مکان های مناسب برای استفاده از این دیوارپوش

دیوارپوش آکوستیک در طرح های متنوعی ساخته می شود. از این رو، می توان آن ها را در دکوراسیون داخلی اداری یا آموزشی، اتاق‌ها و سالن‌های کنفرانس، دانشگاه‌ها، سالن‌های سینمایی و سالن‌های موسیقی و برگزاری کنسرت و همایش و واحدهای مسکونی مورد استفاده قرار داد. همچنین در رستوران‌ها، لابی هتل و استودیوها نیز از آن استفاده می‌شود.

مزایا و معایب دیوارپوش آکوستیک

همان طور که گفته شد یکی از اصلی‌ترین مزایای این دیوارپوش عایق صدا بودن آن است. از سایر مزایای آن می توان به مواردی همچون سبک بودن و وزن کم آن، نصب آسان و راحت، منعکس کننده نور، عایق حرارتی و همچنین جلوه زیبای آن اشاره کرد.

از معایب دیوارپوش آکوستیک می توان گفت که انجام نظافت به سختی صورت می‌گیرد. جهت آشنایی بیشتر با سایر انواع دیوارپوش ها همچون دیوارپوش های میکروسمنت، دیوارپوش پارچه و غیره می توانید به صفحه طراحی های داخلی در وب سایت پادایران مراجعه نمایید و یا با شماره تماس ۰۲۱۴۳۳۷۵ تماس حاصل فرمائید.

close
فهرست مطالب