بازگشت

دیوار پوش آکوستیک

[lwptoc]

در این بخش از وب سایت پادایران، مرکز طراحی و تولید تجهیزات اداری و مبلمان اداری ایران، با ما همراه باشید تا با دیوار پوش آکوستیک و ویژگی های آن آشنا شوید.

ویژگی های دیوار پوش آکوستیک

اصلی ترین ویژگی دیوار پوش آکوستیک عایق بودن در برابر صوت است. پوشش های آکوستیک از پارچه هایی از جنس پلی استر و اولفین تولید می شوند.

در ساختار دیوارپوش آکوستیک از مواد خاصی استفاده شده که می توانند امواج صوتی را به خوبی جذب کنند. البته بدنه این دیوار پوش ها صوت را بازتاب می کنند و امواج صوتی از آن ها عبور نمی کنند و به این صورت صدا را در محیط نگه می دارند. تایل آکوستیک می تواند کیفیت صداهای تولید شده در ساختمان را هم بهبود بخشید.

پیشنهاد مطالعه: در مورد دیوار پوش های شیشه ای هم بخوانید.

در آپارات پادیران نیز با مرکز تجهیزات و مبلمان اداری ایران همراه باشید.

مکان های مناسب برای استفاده از این دیوارپوش

دیوار پوش آکوستیک در طرح های متنوعی ساخته می شود. از این رو، می توان آن ها را در دکوراسیون داخلی اداری یا آموزشی، اتاق‌ها و سالن‌های کنفرانس، دانشگاه‌ها، سالن‌های سینمایی و سالن‌های موسیقی و برگزاری کنسرت و همایش و واحدهای مسکونی مورد استفاده قرار داد. همچنین در رستوران‌ها، لابی هتل و استودیوها نیز از آن استفاده می‌شود.

مزایا و معایب دیوار پوش آکوستیک

همان طور که گفته شد یکی از اصلی‌ترین مزایای این دیوار پوش عایق صدا بودن آن است. از سایر مزایای آن می توان به مواردی همچون سبک بودن و وزن کم آن، نصب آسان و راحت، منعکس کننده نور، عایق حرارتی و همچنین جلوه زیبای آن اشاره کرد.

از معایب دیوارپوش‌های آکوستیک می توان گفت که انجام نظافت به سختی صورت می‌گیرد. جهت آشنایی بیشتر با سایر انواع دیوار پوش ها همچون دیوارپوش های میکروسمنت، دیوار پوش پارچه و غیره می توانید به صفحه طراحی های داخلی در وب سایت پادایران مراجعه نمایید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت پادایران

close
فهرست مطالب